« انجام پایان­نامه در مقطع ارشد و دکتری رشته تاریخ »

دانش تاریخ علمی است که نقش مهمی در سرنوشت انسان ها و جوامع بشری دارد. برای انجام مطالعات وضعیت فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی و سیاسی هر جامعه­ای در گذشته نیازمند تحقیق و پژوهش در تاریخ است که این امر با تربیت محققان تحصیلکرده میسر می­شود. انجام پایان نامه تاریخ به عنوان اولین قدم در راه توسعه این رشته در مقاطع تحصیلات تکمیلی مورد توجه محققین است. برنامه­ریزی بر اساس تحولات تاریخی می­تواند زمینه­ساز رشد و شکوفایی و پیشرفت همه جانبه ای  گردد و دانشجویان رشته تاریخ با تحقیقات گسترده برای انجام پایان نامه رشته تاریخ در این راه مؤثر واقع می­شوند.

موسسه تزیازان  مفتخر است در خصوص موصوعاتی در حوزه رشته تاریخ از قبیل تاریخ‌ ایران باستان، تاریخ ایران پس از اسلام و ایران شناسی و تاریخ اروپا و تاریخ آمریکا، و زبانشناسی از همکاری اساتید مجرب و حرفه ای بهره‌مند شود. به دلیل اهمیت بالای دقت علمی در این نوع رشته‌ها، دپارتمان تاریخ و زبانشناسی این اطمینان را به همه‌ی دانشجویان عزیز می‌دهد که ارائه خدمات مربوط به مشاوره نگارش مقاله تاریخ، مشاوره نگارش پروپوزال تاریخ و مشاوره انجام پایان نامه تاریخ ایران باستان، تاریخ ایران پس از اسلام و زبانشناسی با کیفیت و دقت مناسب همراه بوده و کلیه خدمات مشاوره ای مربوط به آنها تا زمان تایید نهایی از سوی استاد راهنما و مشاور به عهده اساتید این دپارتمان خواهد بود. اعضای این مؤسسه خود را متعهد به ارائه خدمات متناسب با انتظارات دانشجو و اساتید راهنما و مشاور می­دانند و در فرایند نگارش نیز روند تعاملی با دانشجو پیش خواهد گرفت. ارائه موضوع پایان نامه تاریخ ، آموزش نگارش پروپوزال تاریخ، حمایت از دانشجو تا تصویب نهایی پروپوزال، مشاوره نگارش فصول پایان نامه، فرمت گذاری پایان نامه متناسب با ساختار کلیه دانشگاه ها، چاپ مقاله ISI تاریخ و حمایت از دانشجو تا مرحله دفاع خدمات اجمالی دپارتمان تاریخ و زبانشناسی می باشد.

ارائه کلیه خدمات از سوی واحد علوم انسانی موسسه تزیازان با عقد قرارداد رسمی و زمان مشخص شده از سوی دانشجو می باشد. از طرفی کلیه حقوق مادی و معنوی پروپوزال و یا پایان نامه تدوین شده متعلق به متقاضی بوده و مؤسسه هیچ­گونه امتیاز و  حق استفاده از آن را ندارد. شرایط پرداخت هزینه های خدمات نیز طبق قرارداد به صورت تقسیط شده بوده و مبالغ آن نیز به صورت توافقی خواهد بود. این مؤسسه پس از انعقاد قرارداد مشاوره، متعهد به انجام کلیه خدمات تا زمان تصویب پروپوزال یا اخذ مجوز دفاع خواهد مشاوره بود.

 

دانش تاریخ به بررسی مناطق بزرگی در طول دوره­های متفاوت و با تمرکز بیشتر بر روی گروههای کوچکتر، دوره­های کوتاهتر و مشکلات خاص می پردازد. با آموزش و آگاهی از ساختارهای سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی در جوامع گذشته و ارتباطات آنها، آموزش­های متمایزی را فراهم می­کند. این مجموعه شامل گرایشها و رشته­های مختلفی است. گروه تحقیقاتی طلوع با به کارگیری اساتید مجرب، متعهد و متخصص مشاوره و آموزش پایان نامه تاريخ را با بالاترین کیفیت ارائه می دهد.

 

1ـ تاریخ اسلامی ایران

این گرایش، شامل دوره زمانی بدو ورود اسلام به ایران و تا حال و شرح وقایع زمانی این دوره می­باشد.

 

2ـ تاریخ باستان

این گرایش، راوی آثار و موارد سالهای بسیار بسیار دور که از سنگ یافته­ها بدست آمده، می­باشد. تاریخ باستان مسیرنسل به نسل را طی کرده و تعیین­کننده ریشه­ها و اصل و نسب­ها است. شناخت آثار باستانی، اقوام گوناگون و غیره از دوره قبل از میلاد از موارد مورد بحث در رشته تاریخ باستان می­باشد.

 

3ـ تاریخ اسلام

تاریخ اسلام در ابتدا با بررسی ادیان مختلف به شروع دوره اسلام رسیده و مبدأ و میزان گسترش و تاثیرات آن را در کشورها مورد بحث قرار می­دهد. اسلام از خاورمیانه و کشور عربستان شکل گرفت، به همین دلیل مطالعات تاریخ اسلام بر همین حوزه­های جغرافیایی است. بخش مهمی از گرایش تاریخ اسلام به زندگی­نامه حضرت محمد (ص) و فعالیت­های وسیع ایشان و سپس حضرت علی (ع) می پردازد. تاریخ اسلام از گرایشهای مهم رشته تاریخ است که جزو دروس مورد تدریس در حوزه نیز می­باشد.

 

موضوعات مهم و عمده این گرایش، تاریخ شکل­گیری اقوام مختلف و نحوه پراکندگی و دوره­های پادشاهی مختلف می­باشد.

 

1ـ دروس پایه

مبانی علم سیاست، متون تاریخی به زبان فارسی، فلسفه تاریخ، وش تحقیق، کلیات و مبانی علم تاریخ، تاریخنگاری و تحولات آن در ایران و جهان، گاهشماری و تقویم، عربی و خارجی، تاریخ اندیشه های سیاسی در ایران و اسلام، کلیات جغرافیا، مبانی تاریخ اجتماعی ایران، مبانی جامعه شناسی.

 

2ـ دروس تخصصی

اقتصادی و فرهنگی ایران، دوره ی سلجوقیان، دوره ی سامانیان، تاریخ ایران از ایلامیها و آریایی­ها تا پایان دوره هخامنشی، دیلمیان، غزنویان، تاریخ تحلیلی زندگانی ائمه معصومین(ع)، دوره­ی غوریان و خوارزمشاهیان، دوره­ی حمله مغول و ایلخانان، از زوال ایلخانان تا آغاز حکومت صفویان، دوره ی سلوکی و اشکانی، دوره ی افشاریان و زندیان، آغاز دوره ی قاجار تا انقلاب مشروطیت، انقلاب مشروطیت تا انقراض حکومت قاجاریه، تاریخ اروپا از انقلاب فرانسه تا جنگ جهانی اول، از انقراض قاجاریه تا کودتای 28 مرداد 1332، انقلاب اسلامی و ریشه های آن، تاریخ اروپا از جنگ جهانی اول تا کنون، تاریخ تحولات سیاسی، تاریخ تحولات سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی جهان اسلام از میلاد پیامبر اکرم(ص) تا سال 41 هجری، از سال 40 هجری تا 227 هجری قمری، از سال 227 هجری قمری تا سقوط بغداد از قرن هفتم تا دهم هجری)، تاریخ عثمانی و خاورمیانه، تاریخ یونان و رم، تاریخ بیزانس، تاریخ اروپا در قرون وسطی، تاریخ ایران در دوره ی ساسانیان، تاریخ تشیع، تاریخ اروپا در قرون جدید.

 

مطالعه مناطق، ملت­ها و حتی تمدن­ها از موضوعات مورد مطالعه این گرایش می­باشد. این مطالعات فرآیندهایی همچون استعمار و امپریالیسم، ناسیونالیسم، روابط بین­الملل، محیط زیست، مذهب، ایدئولوژی­ها، کار، مهاجرت /دیاسپور، صنعتی شدن، صلح و جنگ، علم و فناوری، برده داری، زنان / جنسیت، تجارت، فرهنگ عامه و جمعیت شناسی را شامل می­شود. بایگانی و آرشیو بندی، آموزش و پژوهش از کاربردهای این رشته است.

 

 

 

درس های این رشته در طول تحصیل:

1ـ دروس پایه:

کلیات و مبانی علم تاریخ، متون تاریخی به زبان فارسی، عربی و خارجی، روش تحقیق، تاریخ نگاری و تحولات آن در ایران و جهان، گاه شماری و تقویم، مبانی تاریخ اجتماعی ایران، تاریخ اندیشه های سیاسی در ایران و اسلام، کلیات جغرافیا، مبانی جامعه شناسی، مبانی علم سیاست، فلسفه تاریخ.

 

2ـ دروس اصلی و تخصصی:

تاریخ ایران از ایلامی­ها و آریایی­ها تا پایان دروه هخامنشی، دوره سلوکی و اشکانی، تاریخ ایران در دوره ساسانیان، تاریخ تحولات سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی ایران، انقلاب اسلامی و ریشه­های آن، تاریخ تحولات سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی جهان اسلام، تاریخ تشیع، تاریخ تحلیلی زندگانی ائمه معصومین(ع)، تاریخ عثمانی و خاورمیانه، تاریخ یونان و رم، تاریخ بیزانس، تاریخ اروپا در قرون وسطی، تاریخ اروپا در قرون جدید، تاریخ اروپا از انقلاب فرانسه تا جنگ جهانی اول، تاریخ اروپا از جنگ جهانی اول تاکنون.

 

اشتغال به کار در نهادها و سازمانهایی همچون صدا و سیما، موزه­ها، تحقیقات فناوری، سازمانهای فرهنگی، آموزش پرورش و دانشگاه­ها .

 

 

 

 

 

 

 

 

سایت تزیازان فعال در زمینه مشاوره پایان­نامه ارشد این افتخار را دارد که هم اکنون با همکاری بسیاری از اساتید و فارغ­التحصیلان رشته تاریخ در کلیه گرایش­ها در مقاطع ارشد و دکتری به مشاوره و آموزش انجام پایاننامه تاریخ بپردازد. شما دانشجوی محترم جهت دریافت هرگونه مشاوره و یا درخواست سفارش آموزش انجام پایاننامه تاریخ از طریق لینک سفارش پایان­نامه اقدام و یا فرم خلاصه شده زیر را تکمیل فرمایید. همکاران ما در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *