” انجام پایان­ نامه در مقطع ارشد و دکتری رشته روان­ شناسی”

علمی که به بررسی رویدادهای ذهنی و درونی مانند افکار و احساسات و خاطرات فرد می­پردازد، روانشناسی نام دارد. هدف این علم، بررسی دقیق ساختار روحی و عاطفی انسان با در نظر گرفتن نیازهای طبیعی و روحی انسان  و تحلیل رفتارها  و فرآیندهای ذهنی و با توجه به  یافته های علمی به بررسی دقیق ساختار  روحی  و عاطفی انسان می­باشد. این علم نوین است و هم­چنان در حال طی مراحل تکاملی خود می­باشد. با وجود وسعت وگستردگی  مباحث علم روانشناسی و زمینه­های مطالعاتی فراوان،  اما هم­چنان به دلیل تنوع رفتارهای انسانی زمینه­های بررسی تازه­ای در حال پدیدآمدن هستند. آموزش تهیه پایان­نامه روانشناسی در گرایش­های مختلفی صورت می­گیرد که در ادامه به معرفی برخی از آن­ها می­پردازیم.

این رشته شاخه‌ای از روان‌شناسی است با هدف درمان نابهنجاری­ها و ناتوانی­های رفتاری و کمک به درمان و رفع این رفتارهای نابهنجار. اغلب فعالیتهای روانشناس بالینی در حوزه درمان و تشخیص، آموزش و پژوهش می­باشد.

 

شاخه­ای از دانش روانشناسی با هدف مطالعه­­ی کودکان استثنایی در گستره­­ی تیزهوش تا کودکان دارای
ناتوانی­های ذهنی، پیشگیری از بروز ناتوانی­ها،  شناخت مشکلات و آموزش این قبیل کودکان.

 

با توجه به اهمیت و نیاز سیستم­های اقتصادی و سازمانها به استفاده از خدمات مشاوره­ی صنعتی و سازمانی که از ضروریات کار و تولید در دنیای امروز است، در این راستا گرایش روانشناسی صنعتی ـ سازمانی با هدف مطالعه­ی نیروی کار و محیط کار و تلاش بر جهت­دهی دانش و تخصص و انرژی کارگر در مسیر اهداف سازمان و کمک به تولید با کیفیت در دنیای پررقابت فعلی در رشته روانشناسی بوجود آمد.

این شاخه در حوزه تحلیل ارتباطات مغز و انتقال­دهنده­های عصبی با افکار و احساس و رفتار انسان به مطالعه می­پردازد و با عناوین دیگری چون روان‌شناسی زیست­شناختی، روان‌شناسی فیزیولوژیک و علم اعصاب رفتاری نیز شناخته می‌شود که در زمان آموزش انجام پایان­نامه روانشناسی می­توانید با آن آشنا شوید.

 

مطالعه­ی تغییرات، رشد و تکامل در زندگی انسان و تأکید بر دوران کودکی و نوجوانی از اهم موضوعات بررسی و مطالعه در این شاخه از رشته روانشناسی است.

 

بررسی نابهنجاریهای رفتاری از منظر قانون از موضوعات مهم این شاخه از روانشناسی است و انحرافات اجتماعی مخل امنیت در جامعه را مورد مطالعه قرار می­دهد. اهداف روانشناسی و پزشکی قانونی به یکدیگر نزدیک است.

 

نیاز به روانشناسان مدرسه در محیط­های آموزشی به دلیل اهمیت تعامل بین معلمان، اولیا و دانش آموزان و بررسی نیازها و مشکلات تحصیلی دانش­آموزان ضرورت ایجاد شاخه­ای در روانشناسی به نام روانشناسی مدرسه می­باشد.

 

از آنجا که حضور فرد و رفتارهای وی در جامعه تأثیر بسزایی دارد، این گرایش از روانشناسی با هدف مطالعه رفتار متقابل بین افراد و به عبارتی تعامل انسانها در زیرمجموعه رشته روانشناسی قرار گرفت. در مقطع كارشناسی ارشد چهار شاخه بالینی، عمومی ، تربیتی و استثنایی وجود دارد كه همین چهار گرایش در دوره دكترا نیز تدریس می‌شوند.

 

شما می­توانید در مرورگر گوگل واژه­­هایی متناسب با رشته و گرایش خود در قسمت جستجو وارد کنید و در کنار عبارت وارد شده پسوند pdf را نیز تایپ کنید. مرورگر گوگل تمام مطالب و مقالات مرتبط با واژه کلیدی مورد نظر شما را برایتان نمایش خواهد داد. سپس با مراجعه به فایلهای pdf آن دسته از مطالبی که در سر صفحه دارای نام مجله، تاریخ چاپ مقاله، عنوان مقاله، اسامی نویسندگان و سپس چکیده مقاله و متن اصلی در قالب تقریبا 10 صفحه هستند دقت داشته باشید. این مقالات نتیجه­ی یک پژوهش یا یافته­­های یک پایان نامه هستند و عبارت مورد نظر شما جزء واژه عنوان مقاله یا جزء کلیدواژه­هاست که در انتهای چکیده قرار داده میشود. مطالعه­ی این مقالات به شما کمک شایانی در زمینه عناوین و موضوعات پایان­ نامه­ها و همچنین شیوه انجام پایان­نامه روانشناسی آشنا خواهد کرد.

در خصوص نحوه انجام کار و ابزارهای استفاده شده مانند انواع نرم افزارها اطلاعات مختصری بدست آورید و با موضوعاتی که در حیطه­ی موضوعات مورد علاقه شما هستند آشنا شوید. از این طریق با دانش و اطلاعات مرتبط با موضوعات خود به استاد راهنما مراجعه نموده و توضیحات دقیق­تری در خصوص موضوعات مورد علاقه خود ابراز خواهید نمود. البته ذکر تمام جزئیات لازم نیست و تنها به بیان روش و هدف مورد نظر اکتفا نمایید.

به دلیل عدم اطلاعات و دانش کافی در این خصوص فقط به صحبت در مورد موضوعات بسنده نمایید. دقت کنید که انتخاب هر نوع زمینه کاری انتخاب شده توسط شما بر روی فرصت­های شغلی بعد از فارغ التحصیلی­تان بسیار تاثیرگذار خواهد بود. این موضوع را با استاد خود مطرح نموده و از آنها در زمینه محیط­های شغلی مورد تقاضا برای شما پیشنهاداتی ارائه نمایند. در واقع ابتدا زمینه­­های مورد علاقه­­ی خود را مطرح کنید و در نهایت چنانچه توانایی تشخیص اولویت­ها را ندارید، آن را به عهده استاد راهنمای خود بگذارید. در اینجا می­توانید از کمک
مؤسسه تزیازان در زمینه آموزش انجام پایان­نامه روانشناسی بهره­مند شوید.

 

 

 

پس از مشخص شدن موضوع، پروپوزالی تهیه می­کنید و در واقع موضوع مورد انتخاب خود را با اساتید گروه آموزشی مطرح و به تصویب خواهید رساند. نگران این موضوع نباشید چون استاد راهنمای شما گام به گام شما را در این خصوص راهنمایی خواهد کرد. مواردی که در پروپوزال نوشته می­شود خلاصه­ی کوتاهی از پایان­نامه است.

ذکر نام محقق در نوشتن پروپوزال، پایان­نامه و مقاله بسیار مهم است، مگر آنکه یافته­ی پژوهش متعلق به خودتان باشد. این نکته حتی برای توضیحات عمومی که به نظر یافته ­ی پژوهشی نمی­رسد نیز حائز اهمیت است. به طور مثال؛ “روانشناسی بالینی شاخه­ای از علم روانشناسی است که به درمان نابهنجاری­ها و ناتوانی­های رفتاری و اجتماعی کمک می­کند” این عبارت را اگر از منبعی استخراج کرده­اید و کتاب یا مقاله، باید در پیاده­سازی مطالب به دنبال جمله، اسم نویسنده و تاریخ انتشار را ذکر نمایید و در انتهای پایان­نامه در قسمت منابع، آدرس کامل منبع را مطابق فرمتی که در اختیار شما قرار داده­­اند ذکر کنید؛ در غیر این صورت ذکر مطلب بدون درج منبع، عملی تحت عنوان سرقت علمی محسوب می­گردد. در ذیل نمونه­ای از منبع­نویسی در متن مقاله و در قسمت منابع استفاده شده آورده شده است:

ﺑﺮﺧﻲ از ﻣﺤﻘﻘﺎن ﻣﻌﺘﻘﺪﻧﺪ ﻛﻪ ﻣـﺰاج ﻧﻘـﺶ ﻣﻬﻤـﻲ در ﺗﺤـﻮل اﺟﺘﻤﺎﻋﻲ و ﺷﺨﺼﻴﺖ ﻛﻮدﻛﺎن و ﺳﺎزﮔﺎري رواﻧﻲ آﻧﻬﺎ اﻳﻔﺎ ﻣﻲﻛﻨﺪ(ﭘﺮﻳﻮر ،1992)

ضریب پایایی خرده آزمونهای فوق به روش باز آزمایی از 28% تا 98% نوسان داشته است (اورنگی،1381).

ﻣﻨﺎﺑﻊ

Prior, M. (1992). Childhood temperament. Journal of child psychology and psychiatry and Allied disciplines, 33, 249-279.

اورنگی، مریم؛ عاطف، کاظم؛ عشایری، حسن (1381). هنجاریابی مقیاس تجدید نظر شده­ی حافظه و کسلر در شهر شیراز-فصلنامه اندیشه و رفتار، سال هفتم، شماره4، صفحات 67-56.

 

برای تهیه منبع از طریق نرم­افزار End note می­توانید استفاده کنید. این محیط قابلیت ساختن یک کتابخانه شخصی و ذخیره­نمودن عناوین و مشخصات مقالات به صورت دستی را دارد و یا می­توانید آنها را به طور مستقیم از پایگاه­های اطلاعاتی (سایت­ها) وارد محیط نرم افزار کنید. با استفاده از قسمت جستجوی نرم­افزار می­توانید به منابع ذخیره شده در نرم افزار دسترسی داشته باشید که البته نیاز به اینترنت وجود دارد.

با استفاده از این نرم افزار می­توانید منبع نویسی (دو نمونه در پاراگراف منابع ذکر شده است) را مطابق با سبکهای استاندارد رایج به راحتی در محیط word وارد کنید. از سبک­­های کاربردی در ایران می­توان به سبک APA یا سبک Harvard اشاره کرد. کافی است در نرم افزار سبک استناددهی خود را انتخاب و منبع مورد نظر را به داخل نرم افزار word فراخوانی کنید. این امر به سهولت و با انتخاب گزینه­­هایی در نرم افزارهای End Note و Word صورت می­گیرد. از این روش برای منبع­نویسی با سبکی می­توانید استفاده کنید که آن سبک در نرم افزار تعریف شده باشد.

مؤسسه تزیازان با در اختیار داشتن مجموعه وسیع از کارشناسان باتجربه در زمینه مشاوره پایان نامه ارشد روانشناسی و دکتری که عموماً از اساتید هیأت علمی دانشگاه­های مادر دولتی هستند، امکان انجام این پژوهش­ها را برای دانشجویان فراهم ساخته است. زیرا آموزش و نگارش پایان­نامه در گرایشهای گوناگون رشته روانشناسی دارای اهمیت فروانی است و با آینده کاری و موقعیت شغلی دانشجویان ارتباط تنگاتنگی دارد، از این رو مجموعه تزیازان همواره کیفیت و صحت در انجام کارهای پژوهشی دانشجویان را کاملا مدنظر داشته و دانشجو را در تمامی مراحل از مرحله تعیین و انتخاب موضوع تا تدوین پروپوزال و به ویژه مشاوره انجام پایان­نامه ارشد ویا دکتری روانشناسی همراهی می­نماید. به سبب رعایت تمامی موارد و همراهی کامل این مؤسسه توانسته است در طی سالیان فعالیت خود در انجام پایان­نامه کارشناسی ارشد روانشناسی و دکتری و همچنین انجام مقاله ISI و به ویژه در پایان­نامه روانشناسی نیازهای پژوهشی دانشجویان عزیز را پاسخگو باشد و رضایت خاطر آنها را فراهم سازد.

 

روشهای پژوهش در علوم رفتاری یا روانشناسی معمولاً با توجه به دو ملاک هدف و ماهیت تقسیم بندی می­شود. (حافظ نیا،۱۳۸۲).

 

 

 

 

 

براساس نحوه گردآوری داده­ها، پژوهش­ها به دو دسته تقسیم می­شوند: تحقیق توصیفی و تحقیق آزمایشی

 

1ـ تحقیق توصیفی یا غیر آزمایشی

تحقیق توصیفی یا غیر آزمایشی شامل ۵ دسته است: پیمایشی، همبستگی، پس رویدادی، اقدام پژوهی، بررسی موردی

2ـ  تحقیق پیمایشی (Survey Research)

بررسی توزیع ویژگیهای یک جامعه هدف این تحقیق است و بیشتر تحقیقات از این نوع می­باشد. در پژوهش پیمایشی پارامترهای جامعه بررسی می­شوند و پژوهشگر با انتخاب نمونه­ای که معرف جامعه است، به بررسی متغیرهای پژوهش می پردازد. پژوهش پیمایشی به سه دسته تقسیم می شود:

روش مقطعی (Cross Sectional): گرد­آوری داده­ها درباره یک یا چند صفت در یک مقطع زمانی خاص. برای مثال بررسی میزان علاقه دانشجویان سال اول دبیرستان به ادامه تحصیل در یک رشته خاص.

روش طولی (Longitudinal): تحقیقات تحولی که به بررسی روندها و تحول پدیده­ها در طول زمان می­پردازند از این دسته هستند. در این روش بررسی، داده­ها در طول زمان گردآوری شده تا رابطه بین متغیرها در طول زمان سنجیده شود. برای مثال «سیر تحول ثبت نام دانشجویان دختر در دوره های تحصیلات تکمیلی» یا «بررسی تحول مهارت های زبان فارسی پایه اول تا پنجم ابتدائی».

روش دلفی (Delphi Technique): جهت بررسی دیدگاههای یک جمع صاحب­نظر در مورد یک موضوع ویژه می­توان از این تکنیک استفاده کرد. مانند «بررسی دیدگاه اساتید دانشگاه در باره یک طرح جدید آموزشی»

 

3ـ تحقیق همبستگی (Correlational Research)

در این نوع تحقیقات رابطه میان متغیرها بر اساس هدف پژوهش تحلیل می­گردد. در تحقیقات همبستگی اگر هدف پیش­بینی متغیرهای وابسته بر اساس متغیرهای مستقل باشد، به متغیر وابسته متغیر ملاک و به متغیر مستقل متغیر پیش­بین گویند. همچنین وجه تمایز تحقیق همبستگی با تحقیق آزمایشی در این است که در اینجا متغیرهای مستقل دستکاری نمی شوند. براساس هدف به سه دسته تقسیم می­شود:

همبستگی دو متغیری: هدف بررسی رابطه همزمانی متغیرها است، به عبارت دیگر میزان هماهنگی تغییرات دو متغیر است. در بیشتر تحقیقات همبستگی دو متغیری از مقیاس فاصله­ای با پیش فرض توزیع نرمال و محاسبه ضریب همبستگی پیرسون استفاده می شود. مثال: رابطه اسناد ثبات و مرکز علیت با موفقیت در عملکرد.

4ـ تحلیل رگرسیون:  هدف پیش­بینی یک یا چند متغیر ملاک براساس یک یا چند متغیر پیش­بین است. اگر هدف بررسی یک متغیر ملاک از یک متغیر پیش­بین باشد، از رگرسیون ساده استفاده می­شود. اگر بررسی یک متغیر ملاک براساس چند متغیر پیش بین باشد از رگرسیون چندگانه (Multiple) استفاده می­شود. اگر همزمان چند متغیر ملاک براساس چند متغیر پیش­بین بررسی شود از رگرسیون چند متغیری (Multivariate) استفاده می­شود.

5ـ تحلیل کوواریانس: بررسی مجموعه ای از همبستگی­های دو متغیر در برخی بررسی­ها هدف است. متغیرها در جدولی به نام ماتریس همبستگی یا کوواریانس است که با پیشرفت در زمینه نرم­افزارهای آماری میسر شده است. تحلیل عاملی و حل معادلات ساختاری از این دسته هستند.

6ـ تحقیق پس رویدادی (Ex-Post Facto): تحقیق علّی ـ مقایسه­ای نام دیگر این روش تحقیق است. بدین معنا که پژوهشگر علت احتمالی متغیر وابسته را مورد بررسی قرار می­دهد. چون متغیر مستقل و وابسته در گذشته رخ داده­اند، لذا این نوع تحقیق غیرآزمایشی را تحقیق پس رویدادی می­گویند.

اقدام پژوهى: نوعى تحقیق است که توسط خود افراد درگیر در یک مسئله و براى حل یا کاهش آن انجام می­گیرد. عمل، محور اساسى در این نوع تحقیق است.

 

تحقیق آزمایشی به دو دسته تقسیم می­شود: تحقیق تمام­آزمایشی و تحقیق نیمه­آزمایشی.

تحقیق تمام آزمایشی: روشی است که مشاهده علمی را به طور دقیق انجام میدهد. این روش ﺑﻴﺶ از روشهای دیگر تحقیق با آزمایش در ارتباط است. ﺁﺯﻣﺎﻳﺶ ﺍﺳﺎﺳﺎً ﺷﺎﻣﻞ ﻋﻤﻞ ﻭ ﻣﺸﺎﻫﺪﻩ­ﻱ ﻧﺘﺎﻳﺞ ﺁﻥ ﻋﻤﻞ ﺍﺳﺖ. ﺩﺭ ﺍﻳﻦ ﺭﻭﺵ، ﻣﺤﻘﻖ ﮔﺮﻭﻫﻰ ﺁﺯﻣﻮﺩﻧﻰ ﺭﺍ ﺑﺮﺍﻯ ﺍﺟﺮﺍﻯ ﺁﺯﻣﺎﻳﺶ ﺍﻧﺘﺨﺎﺏ ﻣﻰ ﻛﻨﺪ. ﺳﭙﺲ ﻣﺘﻐﻴﺮﻯ ﺭﺍ ﺑﺮ ﺁﻧﺎﻥ ﻭﺍﺭﺩ ﻣﻰ ﺳﺎﺯﺩ ﻭ ﺑﻪ ﻣﺸﺎﻫﺪﻩ ﻱ ﺗﺄﺛﻴﺮ ﺁﻥ ﻣﺘﻐﻴﺮ ﺑﺮ ﮔﺮﻭﻩ ﺁﺯﻣﺎﻳﺸﻰ ﻣﻰ ﭘﺮﺩﺍﺯﺩ.

تحقیق نیمه آزمایشی: معمولاً در شرایطی بکار برده می‌شود که امکان کنترل تمام متغیرهای مربوط در مطالعه وجود ندارد. در این روش محقق با آگاهی از محدودیتها سعی دارد تحقیق خود را به تحقیق آزمایشی حقیقی نزدیک کند. بنابر این این تحقیق با روشهای مشخص می‌شود که برای شناسایی دقیق عواملی که بر اعتبار درونی و بیرونی اثر می‌گذارد امکان یک کنترل نسبی را فراهم می‌آورند.

 

 

روشهای گردآوری اطلاعات به دو دسته میدانی و کتابخانه­ای تقسیم می­شوند. روشهای کتابخانه­ای در تمام تحقیقات مورد استفاده قرار می­گیرند، مانند برخی تحقیقات تاریخی که اساساً کتابخانه­ای هستند. روشهای میدانی عبارتند از مشاهده، مصاحبه، پرسشنامه، آزمون، مباحثه و مولتی مدیا (چندرسانه­ای).

 

جامعه آماری متشکل از مجموعه واحدهائی که حداقل در یک صفت مشترک باشند (خاکی، ۱۳۷۸). نمونه آماری عبارت است از تعدادی از افراد جامعه که صفات آنها با صفات جامعه مشابه بوده و معرف جامعه باشد.
نمونه­گیری نیز فرایند انتخاب نمونه است. روشهای متعددی برای نمونه­گیری وجود دارد:

 

رساله­­ی دکتری به لحاظ محتوا و نگارش و تراکم مطالب بیشتر با پایان­نامه کارشناسی ارشد تفاوت دارد. در پایان نامه کارشناسی­ارشد بیشتر تمرکز بر یادگیری دانشجو در مورد نحوه­­ی پژوهش است و موضوع مورد مطالعه یافته­های محققین قبلی را تقویت می­کند و در نهایت مکمل نتایج پژوهش­­های قبلی است. در رساله­ی دکتری باید ایده­ها ونظریه­­های جدید مطرح و ارائه شود. از فارغ التحصیلان دکتری انتظار می­رود به فرآیند انجام کارهای پژوهشی تسلط کامل داشته باشند و خود به طور مستقل کارهای پژوهشی انجام دهند. در پروپوزال دکتری نیاز به تشریح کامل از فرایندهای آتی انجام کار می­باشد، اما در پایان نامه ارشد ذکر مختصر موارد کافی است. رساله ی دکتری نسبت به پایان نامه ی ارشد دامنه­ی گسترده تر، فرضیات قوی تر و تحلیل جامع­تر و نوآوری بیشتری دارد.

 

 

 

موضوعات پیشنهادی پایان­نامه روانشناسی

بررسي رابطه وضعيت اجتماعي خانواده و متغيرهاي فردي با پيشرفت تحصيلي دانش آموزان
بررسي رابطه وضعيت اقتصادي خانواده و متغيرهاي فردي با پيشرفت تحصيلي دانش آموزان
بررسي رابطه كمال گرايي والدين با پيشرفت تحصيلي فرزندان
رابطه مطلوبيت اجتماعي و خودكارآمدي در شادكامي دانش آموزان
پیش بینی ویژگی های شخصیت با هوش معنوی وهوش هیجانی
رابطه سلامت رواني و پيشرفت تحصيلي دانش آموزان
بررسي رابطه سبكهاي فرزند پروري با كمال گرايي فرزندان
بررسي رابطه پنج عامل شخصيت با شيوه هاي مديريت
رابطه هوش معنوی وهوش هیجانی با سبك هاي هويت نوجوانان
رابطه مطلوبيت اجتماعي و خودكارآمدي در عزت نفس دانش آموزان
تاثير آموزش جرات ورزي بر کاهش پرخاشگري دانش آموزان
رابطه بين جو رواني با سلامت عمومي كاركنان …
رابطه عوامل عاطفي و شناختي در عملكردكاركنان
بررسي رابطه باورهاي هوشي و سبك هاي هويت دانشجويان
رابطه باورهاي هوشي و سازگاري فردي اجتماعي دانش آموزان
رابطه الگوي پنج عاملي شخصيت و خلاقيت
رابطه سبك هاي اسناد(تبيين) با سلامت عمومي
رابطه سبك هاي اسناد با سبك هاي هويت
رابطه باورهاي هوشي و عزت نفس دانش آموزان
نقش صفات شخصيت و رويكرد يادگيري در سلامت رواني و شادكامي دانشجويان
بررسي رابطه سبك هاي مقابله و اسناد با شادكامي
بررسي رابطه بين سبك هاي شناختي و راهبردهاي شناختي و فراشناختي با سازگاري فردي- اجتماعي در دانش آموزان
بررسي رابطه احساس پيوستگي و نارسايي هيجاني با عزت نفس
رابطه جهت گيري هدف با رضايت زندگي در دانش آموزان
رابطه جهت گيري هدف با عزت نفس در دانش آموزان
بررسی رابطه هوش معنوی و هوش هیجانی با پيشرفت تحصيلي در دانش آموزان
رابطه خودتنظيمي يادگيري با پيشرفت تحصيلي در دانش آموزان
رابطه بين سبك هاي شناختي و راهبردهاي شناختي و فراشناختي با عزت نفس
بررسي ارتباط دست برتري با عزت نفس
نقش باورهاي فراشناخت و خود كارآمدي در پيشرفت تحصيلي دانش آموزان
اثر سبك هاي شناختي بر مكانيسم هاي دفاعي
نقش باورهاي فراشناخت و خود كارآمدي در شادكامي دانش آموزان
عوامل موثر بر تنيدگي و رابطه آن با پيشرفت تحصيلي
بررسي رابطه احساس پيوستگي و نارسايي هيجاني با شادكامي
بررسي رابطه كمال گرايي مثبت و منفي و حل مسائل شناختي
بررسي رابطه سبك هاي دلبستگي و كاهش علائم افسردگي
رابطه سبك هاي دلبستگي و پرخاشگري و افزايش سازگاري فردي- اجتماعي
بررسي سبك هاي دلبستگي و سبك هاي هويت
بررسي تاثير آموزش هوش هيجاني بر کاهش پرخاشگري و افزايش سازگاري فردي- اجتماعي در دانش آموزان
بررسي رابطه سخت رويي با افزايش سازگاري فردي- اجتماعي در دانش-آموزان
بررسي تاثير برنامه آموزش مهارت هاي اجتماعي بر سلامت عمومي دانش آموزان حافظه كاذب و عوامل موثربر ان( فشارگروهي ، سن و غيره(
اثر اموزش شطرنج بر كودكان ناقص خوان مقايسه نقش پذيري در كودكان طلاق و گروه كنترل
يادگيري مشاركتي و عوامل موثر بر ان
رابطه الگوي پنج عاملي شخصيت، سبک هاي هويت و دينداري‏
مقايسه هوش و رشد اجتماعي کودکان زودرس، کم وزن در تولد و طبيعي‏
ارتباط فعاليت سيستمهاي مغزي/ رفتاري و وقايع زندگي با تغييرات ايمني‌شناختي
بررسي اثر روشهاي درماني و آموزشي سرمشق‌پذيري و تمرين سرمشق‌پذيري و آرميدگي عضلاني در درمان رفتارهاي غير جرات ورزي و آموزش رفتارهاي جرات ورزانه
بررسي اثربخشي روان درمانگري کوتاه‌مدت آموزش خود مهارگيري با و بدون جهت‌گيري مذهبي (اسلامي) بر مهار اضطراب و تنيدگي در سطح دانشجويان
بررسي رابطه ميان تحريک طلبي و انگيزه‌هاي رواني، در دانشجويان
بررسي مقدماتي روايي اعتبار و نرم يابي سياهه حالت – صفت اضطراب (STAI-Y)
 بررسي تاثير آموزش هوش هيجاني بر کاهش پرخاشگري و افزايش سازگاري فردي- اجتماعي در دختران  متوسطه شهرستان ايلام
حافظه كاذب و عوامل موثربر ان( فشارگروهي ، سن و غيره(
اثر اموزش شطرنج بر كودكان ناقص خوان
مقايسه نقش پذيري در كودكان طلاق و گروه كنترل
يادگيري مشاركتي و عوامل موثر بر ان
موضوعات پیشنهادی روانشناسی (گرایش عمومی،بالینی و سلامت)
بررسی نقش ویژگی های شخصیتی کمالگرایی و سخت رویی در بیماران افسرده
بررسی نقش خشم و نشخوار خشم در بیماران افسرده
بررسی نقش تعدیل کننده پنج عامل بنیادی شخصیت در میزان اضطراب و افسردگی دانشجویان
بررسی نقش تعدیل کننده ویژگی های شخصیتی سخت رویی و کمالگرایی در رابطه بین استرس و پاسخ های فیزیولوژیک
بررسی نقش تعدیل کننده سبک های دلبستگی در رضایت زناشویی و کیفیت زندگی زوج های متأهل
تأثیر آموزش سخت رویی بر میزان استرس ادراکی و موفقیت تحصیلی
تأثیر سخت رویی بر موفقیت ورزشی و سلامت روانی ورزشکاران
بررسی اثر بخشی آموزش راهبرد های شناختی وفراشناختی بر پیشرفت تحصیلی دانش آموزان
رابطه ناگویی هیجانی با سبک های انطباقی و مشکلات بین فردی
رابطه پایگاه هویت با سلامت روانی و پیشرفت تحصیلی در دانشجویان سال اول
 رابطه بین استفاده از مکانیسم های دفاعی و رفتار سازگارانه
نقش مکانیسم های دفاعی در تعدیل تجربه و ابراز خشم
 تأثیر رواندرمانی گروهی مثبت بر خلق دانشجویان
 مقایسه هوش هیجانی در افراد عادی و افراد مبتلا به افسردگی خفیف
 مقایسه هوش هیجانی و سلامت روانی در دانشجویان/داش‌آموزان ممتاز و غیر ممتاز
 طراحی مدلی جهت ارزيابي عملكرد سيستم مديريت ايمني و سلامت شغلي
 طراحی مدلی جهت ارزیابی کیفیت زندگی و سنجش کیفیت زندگی سالمندان با استفاده از مدل طراحی شده
  شناسایی و رتبه بندی شاخص های موثر بر کیفیت زندگی با استفاده از روش تحلیل سلسله مراتبی فازی FAHP
  بررسي رابطه سلامت رواني و هوش هيجاني در دو گروه ورزشكار و غير ورزشكار
بررسی رابطه ابعاد شخصیتی (پنج عامل بزرگ شخصیت: روان رنجورخويي، برونگرايي، گشودگی، پذیرش، وظیفه شناسی) و سلامت روانی دانشجویان
شناسایی و اولویت بندی عوامل آموزشي، كالبدي و سازماني موثر بر سلامت روانی دانشجویان
طراحی الگویی جهت بررسی نقش متغيرهاي فردی، خانوادگي، روانشناختي و فراشناختي در سلامت روانی دانشجویان
 رابطه الگوهاي فرزندپروري با سلامت رواني فرزندان
بررسی رابطه بین مهارتهاي اجتماعي و سلامت روانی دانش آموزان
مدلسازی عوامل اجتماعی موثر بر سلامت روانی دانش آموزان
مدلسازی عوامل فرهنگی موثر بر سلامت روانی دانش آموزان
مدلسازی عوامل اقتصادی موثر بر سلامت روانی دانش آموزان
میانجی گرهای روانشناختی و اجتماعی مرتبط با سلامت
فرایندهای روانشناختی و اجتماعی مرتبط با علائم بیماری­ها (مطالعه موردی بیماری خاص)
پاسخ­های رفتاری و هیجانی به بیماری­ها،غربالگری و روش­های تشخیص پزشکی
عوامل روانی گسترش جراحی­های زیبایی، سزارین، مصرف مواد آرایشی و مسائل مبتلا به­جامعه
عوامل روانشناختی مرتبط با انواع اعتیاد
نقش رسانه­ها و فناوری­های جدید در ارتقای سلامت
نابرابریها در سلامت و بیماریها
نقش روان­شناسی سلامت در ارتقای نظام بهداشتی
جنبه­های روان­شناختی ورزش و تغذیه
نقش هیجانات در رفتا­رهای مرتبط با سلامت
مداخلات روانشناختی در پیروی دارویی و درمان بیماریها و ارتقای سلامت
بررسی رابطه عوامل مربوط به خانواده و سلامتی
جنبه های روانشناختی و اجتماعی پیشگیری از بیماریها
معنویت،دین ، فرهنگ و سلامتی
رابطه استرس شغلي و رضايت از زندگي در امدادگران
بررسی رابطه ابعاد شخصیتی (پنج عامل بزرگ شخصیت: روان رنجورخويي، برونگرايي، گشودگی، پذیرش، وظیفه شناسی) و سبک های مقابله ای دانشجویان
رابطه بهداشت روان و بهداشت جنسی با سلامت
رابطه طرح واره های ناسازگاری اولیه و رضایت شغلی
رابطه طرح واره های ناسازگاری اولیه و سلامت روانی دانشجویان
تاثیر روان درمانی بین فردی و گروهی بر درمان افسردگی
بررسي رابطه سلامت رواني و سبک های مقابله ای در دو گروه ورزشكار و غير ورزشكار
موضوعات پیشنهادی روانشناسی (گرایش عمومی،بالینی)
بررسی روابط ساده و چندگانه هیجان خواهی، ناگویی خلقی و ابراز وجود با آمادگی اعتیاد در دانشجویان دانشگاه …
آنومي فرهنگي و اجتماعی  و اعتياد به مواد مخدر
آموزش مهارت های اجتماعی در پیشگیری از اعتیاد
مدلسازی ارتباط اعتیاد به مواد مخدر با مولفه های اجتماعی نظیر شغل و سن و جنسیت و غیره
مدلسازی ارتباط اعتیاد به مواد مخدر با مولفه های اقتصادی فرهنگی
بررسی اثر بخشی درمان گروهی شناختی- رفتاری مدیریت خشم بر خشم و آمادگی اعتیاد
بررسی تأثیر گروه درمانی شناختی-رفتاری و حمایتی بر سلامت روان و باورهای غیرمنطقی مادران دارای فرزند مبتلا به اختلال اوتیستیک
بررسی رابطه بین هوش هیجانی و شادکامی در دانشجویان دانشگاه …
بررسی مشکلات رفتاری برونی سازی شده و نگرش نسبت به مواد در دانش آموزان دختر و پسر سال اول دبیرستان های شهرستان …
 بررسی ویژگی های جمعیت شناختی و اختلالات شخصیتی در دختران مجرد جوانی که رابطه جنسی دارند.
بررسی تأثیر آموزش مهارت شیوه های حل مسأله در بهبود شیوه های حل مسأله و پیشگیری از عود در معتادان شهر ….
موضوعات روانشناسی تربیتی
طراحی و تدوین الگوئی جهت زمينه سازي رشد خلاقيت در روند یادگیری در ساختار برنامه درسي آموزش دوره راهنمائی در ايران
بررسی رابطه ابعاد شخصیتی (پنج عامل بزرگ شخصیت شامل : روان رنجورخويي، برونگرايي، گشودگی، پذیرش، وظیفه شناسی) وآشفتگی روان شناختی دانشجویان
شناسایی و اولویت بندی عوامل آموزشي، كالبدي و سازماني موثر بر شادماني
طراحی الگویی جهت بررسی نقش متغيرهاي فردی، خانوادگي، روانشناختي و فراشناختي در عملكرد تحصیلی دانش آموزان
 رابطه الگوهاي فرزندپروري با سلامت رواني و پیشرفت تحصيلي فرزندان
طراحی الگوئی جهت شناسایی و رتبه بندی عوامل موثر بر پیشرفت تحصیلی دانش آموزان بر اساس مدل  تیمز99 (TIMSS-R)
طراحی مدلی جهت بررسي رابطه بین اهداف پيشرفت، خودكارآمدي و راهبردهاي فراشناختي
بررسی رابطه بین یادگیری مشارکتی و مهارتهاي اجتماعي و پيشرفت تحصيلي دانش آموزان
رابطه هوش هیجانی و پیشرفت تحصیلی دانش آموزان

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *