” اهداف پژوهش و تهیه رساله­ در زمینه علوم تربیتی ”

رشته علوم تربیتی از رشته­های علوم انسانی، به مجموعه­ای از دانش بشری گفته می­شود که در کنار بررسی اصول و مبانی تعلیم و تربیت، ضمن استفاده از روشهای عقلی در جهت رفع مشکلات با روشهای منطقی تلاش می­کند. این رشته شامل آموزشهایی از جمله: آموزش عمومی، آموزش کارکنان، خودآموزی، سوادآموزی بزرگسالان، آموزش عالی، آموزش مجازی و آموزش الکترونیک می­باشد. رشته علوم تربیتی را به دلیل ارتباط و دخالت پاره­ای از علوم دیگر مانند فلسفه، مدیریت، اقتصاد، روانشناسی، آمار و جامعه­شناسی میان­رشته­ای نیز می­دانند. برای مثال زیرشاخه­های این رشته مانند اقتصاد آموزش عالی و آموزش و پرورش کودکان استثنایی و رواشناسی تربیتی را می­توان نام برد. انجام تحقیقات و تهیه پایان­نامه علوم تربیتی با هدف تحلیل داده­های مربوط به امور آموزشی که از نهادهای آموزشی مانند مدارس، دانشگاهها، سازمانهای دولتی و … گردآوری شده­اند انجام می­شود و درصدد آن است که با تحلیل مناسب از این داده­ها، راهکارها و رویکردهای نوینی در عرصه آموزش ارائه نماید.

 

با توجه به اهمیت امر آموزش و ارتباط تنگاتنگ آن در همه امور زندگی و پیچیدگی جوامع، امروزه مسئولیت آموزش و پرورش نقش و تأثیر بسزایی در رشد انسانها و رفع مسائل آینده دارد و همین موضوع زمینه­ساز پیدایش مشاغل گوناگون برای فارغ­التحصیلان این رشته تحصیلی شده است. اهمیت این رشته تا جایی است که متخصصان مدیریت و برنامه­ریزی آموزشی، جایگاه شغلی این رشته را بسیار امیدبخش دانسته و اعتقاد دارند دانشجویان رشته مدیریت و برنامه­ریزی آموزشی پس از فارغ­التحصیلی در مدت زمان اندکی جایگاه شغلی خود را خواهند یافت.

با توجه به اینکه کشور ما ایران، کشوری در حال رشد و توسعه است؛ در مسیر توسعه همه­جانبه نیاز به بهره­گیری از شاخه­های مختلف آموزشی دارد. افراد پس از فارغ­التحصیل شدن در این رشته به دلیل اهمیت مقوله آموزش و پرورش، جذب حوزه آموزش و پرورش می­شوند. برخی از آنها در ارگانها و نهادهای دولتی از جمله سازمانهای مدیریت و برنامه­ریزی و برنامه و بودجه به کار گرفته می­شوند. لازم به ذکر است که فارغ­التحصیلان رشته مدیریت و برنامه­ریزی آموزشی با استفاده از مجوز تأسیس آموزشکده­های درسی، در صورت وجود منابع مالی لازم می­توانند خود در این زمینه فعالیت کنند.

 

علوم تربیتی از رشته‌های دانشگاهی و زیرشاخه علوم انسانی است که به بررسی امور یادگیری و حوزه­های  آموزش و پرورش آدمی و دانش‏های مربوط به آن و وجوه بی‌پایان حوزه آموزش از جمله تدریس، رشد، به کارگیری و تقویت نیروهای فکری و بدنی و غیره می­پردازد. در ایران این رشته در مقطع تحصیلی کارشناسی­ارشد مجموعاً  دارای 9 گرایش تحصیلی است که گرایش نهم آن در دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون کارشناسی­ارشد دارای سه زیر گرایش می­باشد. این سه زیر گرایش عبارتند از:

1ـ آموزش و پروش تطبیقی،

2ـ آموزش و پرورش ابتدایی،

3ـ آموزش و پرورش پیش دبستانی.

با توجه به لزوم فعالیت تخصصی­تر دانشجویان در طی دوره تحصیلات تکمیلی و از آنجا که پایه و اساس دوره تحصیلات تکمیلی پایان­نامه و رساله است، همین امر اهمیت پژوهش دانشجو به صورت تخصصی در حوزه خاص به منظور کسب تخصص را نشان می­دهد.

جهت تهیه پایان­نامه در مقطع کارشناسی ارشد و رساله دکتری در رشته علوم تربیتی، دانشجو ملزم به رعایت اصول مهم و نکات ریز می­باشد. بهترین روش برای دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در مقطع دکتری را دارند، انتخاب موضوعات جدید و روشهای پژوهشی آمیخته یا کیفی است. در مقطع تحصیلی دکتری انجام رساله باید منجر به طراحی مدل گردد که در بیشتر موارد جهت طراحی مدلها از روشهای کمی و کیفی استفاده می­شود.

در مؤسسه تزیازان ضمن انجام پایان­نامه در رشته­های علوم تربیتی با بالاترین کیفیت و به شکلی تخصصی­تر، مشاوره­هایی نیز در این زمینه به دانشجویانی که نیاز به مشاوره­های لازم و تخصصی جهت انتخاب موضوع و نوع روش پژوهش خود دارند، ارائه می­گردد.

از آنجا که بسیاری از داوطلبان رشته­های گوناگون در مقطع کارشناسی ارشد رشته علوم تربیتی شركت می­نمایند و درصد زيادي از این داوطلبان تغيير رشته­ای بوده و کمتر با روش­های پژوهش در این رشته آشنا هستند، خوشبختانه موسسه تزیازان با وجود کارشناسان متخصص در مقطع کارشناسی ارشد علوم‌ تربیتی‌ در انجام پروپوزال و پایان­نامه دکتری در گرایش­هایی به شرح ذیل شما را راهنمایی خواهند کرد:

  1. انجام پایان نامه و رساله دکتری آموزش و بهسازی منابع انسانی
  2. انجام پایان نامه و رساله دکتری تاریخ و فلسفه آموزش و پرورش (تعلیم‌ و تربیت اسلامی)
  3. انجام پایان نامه و رساله دکتری مدیریت آموزشی
  4. انجام پایان نامه و رساله دکتری تحقیقات آموزشی
  5. انجام پایان نامه و رساله دکتری تکنولوژی آموزشی‌
  6. انجام پایان نامه و رساله دکتری آموزش بزرگسالان
  7. انجام پایان نامه و رساله دکتری مدیریت و برنامه‌ ریزی آموزش عالی
  8. انجام پایان نامه و رساله دکتری آموزش و پروش تطبیقی،
  9. انجام پایان نامه و رساله دکتری آموزش و پرورش ابتدایی
  10. انجام پایان نامه و رساله دکتری آموزش و پرورش پیش دبستانی

 

آشنایی دانشجویان با فضای سازمان­های آموزشی و مدیریت در سطوح مختلف آموزشی در کشور و در کنار آن برآوردن نیازهای آموزشی ارگانهای دولتی از جمله وزارتخانه­ها و مراکز و مؤسسات و نهادها آموزشی مانند دانشگاهها بر اساس ارزشهای والای اسلامی و اصول و مبانی مدیریت از اهداف رشته مدیریت آموزشی می­باشد.

دانشجویان این رشته، می­بایست در  انتخاب موضوع پژوهش خود به حوزه­هایی چون روابط انسانی، برنامه‌ريزي‌، درك‌ و اجراي‌ اصول‌ صحيح‌ مديريت‌ آموزشي‌ پرداخته تا توانایی لازم در زمینه حل مسائل و مشکلات آموزشی و در حوزه فعالیت خود قدرت تصمیم­گیری کافی را داشته باشند و بتوانند مسائل آموزشی و شکست را به درستی تشخیص داده و در جهت حل مسائل و مشکلات راهکارهای متناسب با آن را ارائه دهند.

 

استفاده از روش تدریس و الگوهای مختلف در ملل گوناگون از اهداف مهم انجام پایان­نامه رشته تحقیقات آموزشی است که به واسطه آن می­توان بهترین الگو و روش را در جهت بهبود و ارتقاء نظام آموزشی کشور تدوین نمود. دانشجویان این رشته، به هنگام انتخاب موضوع متناسب با این رشته می­توانند تمامی گرایش­های علوم تربیتی را انتخاب نموده چرا که رشته تحقیقات آموزشی نیز سایر گرایش­های علوم تربیتی را شامل می­شود.

 

همانطور که از واژه­های این رشته پیداست، مقصود‌ ازانجام پایان­نامه رشته آموزش بزرگسالان، ضرورت داشتن علم و دانش را در زندگي انسان مشخص مي‌كند و تمامي افراد بازمانده از تحصيل، کارمندان سازمان‏های مختلف و يا علاقه‌مندان به تحصيل را شامل می­شود.

 

فلسفه آموزش و پرورش به عنوان یک دانش میان­رشته­ای که با دو قلمرو فلسفه آموزش و پرورش در ارتباط است و کسب دانش و تحصیل در آن مبتنی بر زمینه اطلاعات قبلی از مبانی و عناوین فلسفه از یک سو و مبانی دانش­ آموزش و پرورش از سوی دیگر، در ایران تا آغاز دهه 1340 دانش مستقلی به شمار نمی­آمد، لیکن پس از این دوره کم کم کتاب­هایی در زمینه اهمیت این دانش ترجمه و تألیف گردید.

از يك سو فلسفه آموزش و پرورش عبارت است از آشنايي با نظريات تربيتي که در مکتبهای اصلی و بزرگ فلسفی وجود دارد و از سويي ديگر تربيت انسان مستلزم هدفی است که جوامع را ملزم به طرح و سازمان بخشیدن به آموزش و پرورش می­نماید. با نگاهی دو سویه، فلسفه آموزش و پرورش را بايد «حكمت تربيت» نام نهاد که نیت و هدف آن، زمینه­سازی خردمندانه در امور تربيتي است.

 

ایجاد دانش و نحوه استفاده از آن دانش و اطلاعات از اهداف مهم انجام پایان نامه مديريت و برنامه‌ريزي آموزش می­باشد. از جمله کارایی­های این رشته، استفاده از تكنولوژي نوین و به روز براي انتقال دانش مي‌باشد مانند ایجاد دانشگاه مجازی.

 

اصول برنامه‌ریزی آموزشی، روانشناسی اجتماعی در تعلیم و تربیت، سازمان و قوانین آموزش و پرورش ایران، اصول برنامه‌ریزی درسی، راهنمایی تحصیلی و شغلی،  مبانی امور مالی و تنظیم بودجه در آموزش و پرورش، کاربرد مقدمات کامپیوتر در مدیریت آموزشی، اصول حسابداری، روابط انسانی درسازمان‌های آموزشی،‌ اصول مدیریت آموزشی، نظارت و راهنمایی تعلیماتی، مسائل نوجوانان و جوانان، آموزش بزرگسالان، برنامه‌ریزی آموزش ضمن خدمت، مدیریت اسلامی، پروژه تحقیقاتی (سمینار)، کار عملی مدیریت در آموزشگاه، کار عملی در سازمان‌ها، متون زبان خارجه (در برنامه‌ریزی آموزش درسی)، متون زبان خارجه در مدیریت آموزشی.

 

آغاز آموزش از بدو تولد و ادامه آموزش رسمی از دبستان تا پایان ششمین سال زندگی کودک به علت
شکل­گیری شخصیت کودک و آموزه­های اجتماعی و آموزشی حائز اهمیت است. به عبارت دیگر، مهم­ترین دوران سرنوشت­ساز کودکان در شکل­گیری رشد هوش و شخصیت آنان  6 سال اولیه زندگی است. نهاد آموزش و پرورش به عنوان مهم­ترین حلقه و کارگزار از نظام آموزش و پرورش کشور می­باشد و حساس­ترین مرحله رشد کودک از نظر جسمانی، عاطفی و ذهنی تلقی می­گردد. به دلیل اهمیت بیان شده، توجه به این دوره از آموزش و پرورش باید از اولویت خاصی برخوردار باشد. تربیت متخصصان که توانایی پرورش قوای جسمی، عاطفی، روانی، اجتماعی و اخلاقی کودکان را داشته باشند، از اهداف گرایش آموزش و پرورش پیش‌دبستانی و دبستانی است.

 

مشاوره کودک، بهداشت و تغذیه مادر و کودک، تفاوت‌های فردی کودکان،‌ آموزش و پروش پیش‌دبستانی و دبستانی، مدیریت مراکز پیش‌دبستانی و دبستانی، اصول بهداشت و کمک‌های اولیه، روانشناسی بازی، آشنایی با مفاهیم و روش تدریس ریاضیات، آموزش هنر، تهیه و کاربرد وسایل مواد آموزشی،‌کاردستی و مهارت‌های فنی، ‌مشاهده (کارورزی) زبان‌آموزی، قصه‌گویی و نمایش خلاق، کار و آشنایی با طبیعت و زندگی اجتماعی، حرکت ورزشی و سرودهای خاص کودکان، ‌ روانشناسی آموزش خواندن، ادبیات کودکان،‌ آشنایی با فعالیت‌های تربیتی ـ اجتماعی، روش تدریس علوم تجربی واجتماعی، تربیت بدنی(ورزش و بازی‌های دبستانی)، کارورزی دبستان.

بنیانگذاران رشته علوم تربیتی در کشور ایران اساتید برجسته این رشته از جمله دکتر محمد باقر هوشیار، دکتر عیسی صدیق و دکتر اسدالله بیژن می­باشند.

این رشته در حال حاضر در چهار گرایش ارائه می­شود : آموزش پیش­دبستانی و و دبستانی، مدیریت و برنامه­ریزی آموزشی، تکنولوژی آموزشی و آموزش و پرورش کودکان استثنایی و در مقطع کارشناسی ارشد در رشته­های: برنامه­ریزی آموزشی، آموزش و پرورش تطبیقی، برنامه­ریزی درسی، تحقیقات آموزشی، آموزش و پرورش استثنایی، روانشناسی تربیتی، آموزش بزرگسالان ، آموزش و بهسازی منابع انسانی، تاریخ و فلسفه تعلیم و تربیت، تکنولوژی آموزشی، مدیریت و برنامه­ریزی آموزش عالی، سنجش و اندازه­گیری در آموزش و پرورش و در مقطع دکتری در رشته­های تاریخ و فلسفه تعلیم و تربیت، برنامه­ریزی درسی، روانشناسی تربیتی، سنجش آموزش، برنامه­ریزی توسعه آموزش عالی، برنامه­ریزی درسی در آموزش عالی، مدیریت آموزش عالی، اقتصاد آموزش عالی، برنامه­ریزی آموزش از راه دور ارائه می شود.

 

 

 

سوابق و تجربیات مؤسسه تزیازان در زمینه انجام پروپوزال و پایان­نامه علوم تربیتی

رشته علوم تربیتی یکی از رشته‌های علوم انسانی با هدف آموزش و پرورش انسان و دانش­های مربوط به آن می­باشد. در خصوص عبارت “آموزش و پرورش”  باید به خاطر داشت که  مقوله «آموزش و پرورش»  محدود به زمان، مکان و افراد خاصی نمی­شود، بدین معنا که « آموزش و پرورش» انحصاراً در قالب نهادهایی مانند مدرسه، دانشگاه و یا آموزش مبتنی بر دروس خاصی نمی­باشد، بلکه « آموزش و پرورش» برای همه و در هر مکان و زمانی است که انواع آموزشها را دربر میگیرد: آموزش عمومی، آموزش عالی، آموزش کارکنان، سواد آموزی بزرگسالان ،خودآموزی، آموزش  الکترونیکی و  مجازی .

Spss، تحقیقات بیشتر به صورت توصیفی می­باشد.گروه تزیازان در زمینه پایان­نامه خدمات زیر را ارائه می­نماید:

 

موسسه تزیازان با چندین سال تجربه در زمینه تهیه پایان­نامه­ سعی در ارائه خدمات در جهت بهبود کیفیت پایان­نامه­های دانشگاهی و خدمات در زمینه آموزش دانشجویان می­باشد. از مهم­ترین اهداف این مؤسسه، مساعدت به دانشجویان جهت کسب اطلاعات و دانش لازم و کافی در خصوص نگارش و تقریر پایان­نامه و همواره نمودن مسیر تهیه پایان­نامه در کمترین زمان می­باشد. با ثبت یک سفارش از امتیاز مشاوره رایگان می­توانید بهره­مند شوید.

در مقطع کارشناسی ارشد هدف ما،  ارائه  موضوعات به روز و مناسب می­باشد. در این راستا ابتدا موضوعات جدید و به روز ارائه می­گردد. موضوعاتی در زمینه انجام پایان­نامه علوم تربیتی به دانشجو ارائه شده و  بدین منظور ابتدا موضوعات به روز ارائه می­گردد و بهتر است از این موضوع  منابع به روزی در اختیار داشته باشد.  اگر این منابع از مقالات ISI باشد، گزینه مناسبتری خواهد بود. برای انجام پایان­نامه علوم تربیتی، در مرحله نخست باید به مؤسسه آماری که جامعه آن را در نظر دارد، توجه شود و سپس بر اساس آن موضوع را انتخاب نمود. در تدوین پایان­نامه باید منابع مربوطه را جمع­آوری نمود.

 

 

برای انجام پایان نامه علوم تربیتی دکتری  یکی از مراحل ابتدایی، ارائه پروپوزال دکتری می­باشد. در رشته تحصیلی علوم تربیتی برای نوشتن پروپوزال دکتری،  باید به تحلیل داده­های آماری مربوط به امور آموزشی به دست آمده از مدارس، دانشگاهها، سازمانهای دولتی و غیره پرداخت و سپس با تحلیل صحیح داده­های به دست آمده، روش­های آموزشی نوین و جدید را ارائه داد .

یکی از دغدغه­های اصلی دانشجویان این رشته در مقطع تحصیلی دکتری انجام پایان نامه های علوم تربیتی دکتری می­باشد . انتخاب موضوع جدید نیز برای انجام پایان نامه علوم تربیتی دکتری از اهمیت قابل توجهی برخوردار است از این رو قبل از انجام هر کاری و شروع نوشتن پایان نامه دکتری خود توصیه می­کنیم از اساتید راهنما مشاوره پایان­نامه دکتری خود را درخواست نمایید .

شما می­توانید با دانلود نمودن چندین نمونه پروپوزال دکتری آماده با روش نوشتن پروپوزال دکتری بیشتر آشنا شوید. سایت­های بسیار زیادی در این زمینه راه­اندازی شده­اند و خدماتی از جمله مشاوره پایان نامه دکتری را به شما ارائه می­دهند. یکی از سایت­های معتبر در این زمینه که این خدمات را با استفاده از موسسه تزیازان و افراد متخصص در زمینه نوشتن پروپوزال دکتری ارائه می دهد، سایت ما می باشد. شما می توانید با آسودگی خاطر انجام پایان­نامه­های علوم تربیتی دکتری را از ما درخواست کنید.

 

 

همانطور که پیشتر بیان شد، در سایت تزیازان پایان نامه دکتری انجام می­شود و پژوهشگران و افراد متخصص و ماهر در سایت ما که همواره آماده ارائه خدمات به دانشجویان مقطع تحصیلی دکتری در رشته تحصیلی علوم تربیتی هستند چندین نکته برای نوشتن پروپوزال دکتری و پایان نامه خوب را بیان نموده­اند .

 

 

بانك موضوعات پايان­نامه رشته علوم تربيتي

بررسی رابطه سبک های دلبستگی و سلامت روانی دانش آموزان
بررسی رابطه سبک های دلبستگی و عزت نفس دانش آموزان
بررسی رابطه سبک های سازگارانه و عزت نفس
بررسی رابطه سبک های سازگارانه و خود شکوفایی
عوامل آموزشي، كالبدي و سازماني موثر بر پیشرفت تحصیلی
عوامل آموزشي، كالبدي و مهارت های مقابله با استرس
بررسی رابطه الگوهای فرزند پروری و سازگاری اجتماعی
بررسی رابطه الگوهای فرزند پروری و خود شکوفایی
مدلسازی ساختاری سبکهای یادگیری و پیشرفت تحصیلی
مدلسازی ساختاری سبکهای یادگیری و پیشرفت تحصیلی
بررسی رابطه سبکهای یادگیری و مهارت های مقابله با استرس
رابطه سبکهای یادگیری و شناختی و خود شکوفایی
مدلسازی ساختاری سبک های شناختی و پیشرفت تحصیلی
مدلسازی ساختاری سبک های حل مسئله و پیشرفت تحصیلی
بررسی رابطه آموزش راهبردهای شناختی و فراشناختی با خلاقیت
بررسی رابطه آموزش راهبردهای شناختی و فراشناختی با مهارت مقابله با استرس
بررسی رابطه آموزش راهبردهای شناختی و فراشناختی با سلامت عمومی
شناسایی و رتبه بندی عوامل موثر بر شادکامی
بررسی رابطه آموزش راهبرد های شناختی و فراشناختی و سلامت روانی دانش آموزان
بررسی رابطه آموزش راهبرد های شناختی و فراشناختی و عزت نفس دانش آموزان
بررسی رابطه آموزش راهبرد های شناختی و فراشناختی و خود شکوفایی دانش آموزان
بررسی رابطه پایگاه هویت و سلامت روانی دانش آموزان
بررسی رابطه هوش هیجانی و سلامت روانی دانش آموزان
بررسی رابطه هوش هیجانی و خود شکوفایی دانش آموزان
بررسی رابطه هوش هیجانی و عرت نفس دانش آموزان
بررسی رابطه ناگویی هیجانی و خلقی و سلامت روانی دانش آموزان
بررسی رابطه ناگویی هیجانی و خلقی و مهارت مقابله با استرس
بررسی رابطه ناگویی هیجانی و خلقی و عزت نفس دانش آموزان
بررسی رابطه عوامل فردی و خانوادگی و سلامت روانی دانش آموزان
بررسی رابطه عوامل فردی و خانوادگی خودشکوفایی دانش آموزان
بررسی رابطه عوامل فردی و خانوادگی و عزت نفس دانش آموزان
بررسی رابطه عوامل فردی و خانوادگی و سلامت عمومی
بررسی رابطه عوامل فردی و خانوادگی و مهارت مقابله با استرس
بررسی رابطه متغیرهای روانشناختي و فراشناختي و سلامت روانی دانش آموزان
بررسی رابطه مهارتهای اجتماعی و سلامت روانی دانش آموزان
بررسی رابطه مهارتهای اجتماعی و عزت نفس دانش آموزان
بررسی رابطه کارآفرینی و مدیریت دانش دانشجویان
بررسی رابطه سبک رهبری مدیران دبیرستان ها با عملکرد تحصیلی دانش آموزان
بررسی رابطه سبک رهبری مدیران دبیرستان ها با رضایت شغلی معلمان
بررسی رابطه سرمايه اجتماعي دانشجويان با متغيرهاي زمينه اي
بررسی رابطه سرمايه اجتماعي دانشجويان با متغيرهاي رفتاری
بررسی رابطه سرمايه اجتماعي دانشجويان با متغيرهاي ساختاری
شناسایی و رتبه بندی عوامل موثر بر استقرار مدیریت دانش با روش AHP  فازی
ارزیابی اثربخشی مدیریت دانش در سازمان آموزش و پرورش شهرستان …..
شناسایی و رتبه بندی عوامل موثر بر مدیریت تغییر در سازمان آموزش و پرورش شهرستان ….
بررسی رابطه آموزش ICT با عملکرد تحصیلی معلمان
شناسایی و رتبه بندی عوامل موثر بر ارتقاء سطح کیفی زندگی معلمان
بررسی رابطه رضایت شغلی معلمان و عملکرد آنها
شناسایی و رتبه بندی عوامل موثر بر افزایش میزان رضایت شغلی معلمان
سنجش میزان وجدان کاری معلمان
شناسایی عوامل موثر بر کارایی معلمان و سنجش میزان کارایی معلمان با استفاده از عوامل شناسایی شده
مقایسه رابطه هوش هیجانی و پیشرفت تحصیلی ميان دانش آموزان ِ با و بدون ناتواني يادگيري
رابطه خودشکوفایی و انگیزش پیشرفت دانش اموزان
بررسي رابطه وضعيت اجتماعي خانواده و متغيرهاي فردي با پيشرفت تحصيلي دانش آموزان
بررسي رابطه وضعيت اقتصادي خانواده و متغيرهاي فردي با پيشرفت تحصيلي دانش آموزان
بررسي رابطه كمال گرايي والدين با پيشرفت تحصيلي فرزندان
رابطه مطلوبيت اجتماعي و خودكارآمدي در شادكامي دانش آموزان
پیش بینی ویژگی­های شخصیت با هوش معنوی وهوش هیجانی
رابطه سلامت رواني و پيشرفت تحصيلي دانش آموزان
بررسي رابطه سبكهاي فرزند پروري با كمال گرايي فرزندان
بررسي رابطه پنج عامل شخصيت با شيوه هاي مديريت
رابطه هوش معنوی وهوش هیجانی با سبك هاي هويت نوجوانان
رابطه مطلوبيت اجتماعي و خودكارآمدي در عزت نفس دانش آموزان
تاثير آموزش جرات ورزي بر کاهش پرخاشگري دانش آموزان
رابطه بين جو رواني با سلامت عمومي كاركنان ….
رابطه عوامل عاطفي و شناختي در عملكردكاركنان
بررسي رابطه باورهاي هوشي و سبك هاي هويت دانشجويان
رابطه باورهاي هوشي و سازگاري فردي اجتماعي دانش­آموزان
رابطه الگوي پنج عاملي شخصيت و خلاقيت
رابطه سبك هاي اسناد (تبيين) با سلامت عمومي
رابطه سبك هاي اسناد با سبك هاي هويت
رابطه باورهاي هوشي و عزت نفس دانش آموزان
نقش صفات شخصيت و رويكرد يادگيري در سلامت رواني و شادكامي دانشجويان
بررسي رابطه سبك هاي مقابله و اسناد با شادكامي
بررسي رابطه بين سبك هاي شناختي و راهبردهاي شناختي و فراشناختي با سازگاري فردي- اجتماعي در
دانش­آموزان
بررسي رابطه احساس پيوستگي و نارسايي هيجاني با عزت نفس
رابطه جهت گيري هدف با رضايت زندگي در دانش آموزان
رابطه جهت گيري هدف با عزت نفس در دانش آموزان
بررسی رابطه هوش معنوی و هوش هیجانی با پيشرفت تحصيلي در دانش آموزان
رابطه خودتنظيمي يادگيري با پيشرفت تحصيلي در دانش آموزان
رابطه بين سبك هاي شناختي و راهبردهاي شناختي و فراشناختي با عزت نفس
بررسي ارتباط دست برتري با عزت نفس
نقش باورهاي فراشناخت و خود كارآمدي در پيشرفت تحصيلي دانش آموزان
اثر سبك هاي شناختي بر مكانيسم هاي دفاعي
نقش باورهاي فراشناخت و خود كارآمدي در شادكامي دانش آموزان
عوامل موثر بر تنيدگي و رابطه آن با پيشرفت تحصيلي
بررسي رابطه احساس پيوستگي و نارسايي هيجاني با شادكامي
بررسي رابطه كمال گرايي مثبت و منفي و حل مسائل شناختي
بررسي رابطه سبك هاي دلبستگي و كاهش علائم افسردگي
رابطه سبك هاي دلبستگي و پرخاشگري و افزايش سازگاري فردي ـ اجتماعي
بررسي سبك هاي دلبستگي و سبك هاي هويت
بررسي تاثير آموزش هوش هيجاني بر کاهش پرخاشگري و افزايش سازگاري فردي ـ اجتماعي در دانش­آموزان
بررسي رابطه سخت رويي با افزايش سازگاري فردي ـ اجتماعي در دانش­آموزان
بررسي تاثير برنامه آموزش مهارت هاي اجتماعي بر سلامت عمومي دانش آموزان حافظه كاذب و عوامل موثربر ان ( فشارگروهي، سن و غيره (اثر اموزش شطرنج بر كودكان ناقص­خوان مقايسه نقش­پذيري در كودكان طلاق و گروه كنترل يادگيري مشاركتي و عوامل موثر بر آن)
رابطه الگوي پنج عاملي شخصيت، سبک هاي هويت و دينداري‏
مقايسه هوش و رشد اجتماعي کودکان زودرس، کم وزن در تولد و طبيعي‏
ارتباط فعاليت سيستمهاي مغزي/ رفتاري و وقايع زندگي با تغييرات ايمني‌شناختي
بررسي اثر روشهاي درماني و آموزشي سرمشق‌پذيري و تمرين سرمشق‌پذيري و آرميدگي عضلاني در درمان رفتارهاي غير جرات ورزي و آموزش رفتارهاي جرات ورزانه
بررسي اثربخشي روان درمانگري کوتاه‌مدت آموزش خود مهارگيري با و بدون جهت‌گيري مذهبي (اسلامي) بر مهار اضطراب و تنيدگي در سطح دانشجويان
بررسي رابطه ميان تحريک طلبي و انگيزه‌هاي رواني، در دانشجويان
بررسي مقدماتي روايي اعتبار و نرم يابي سياهه حالت – صفت اضطراب (STAI-Y)
بررسي تاثير آموزش هوش هيجاني بر کاهش پرخاشگري و افزايش سازگاري فردي- اجتماعي در دختران  متوسطه شهرستان ايلام
حافظه كاذب و عوامل موثربر ان( فشارگروهي ، سن و غيره(
اثر اموزش شطرنج بر كودكان ناقص خوان
مقايسه نقش پذيري در كودكان طلاق و گروه كنترل
يادگيري مشاركتي و عوامل موثر بر ان
شناسایی و رتبه بندی عوامل موثر بر سازگاری اجتماعی دانشجویان دختر و پسر با روشهای MADM
بررسي تاثير خودآگاهي، خودكارآمدي و راهبردهاي فراشناختي دانشجویان
بررسي تاثير خودآگاهي با خود شكوفايي دانش آموزان
بررسي رابطه هوش هيجاني با پیشرفت تحصیلی دانش آموزان
بررسی رابطه طرحواره­های ناسازگاری اولیه با عملکرد تحصیلی دانشجویان
تاثیر پایگاه اجتماعی بر سبك هاي اسنادي دانش آموزان
شناسایی و رتبه بندی عوامل موثر بر جمع گرایی دانشجویان
بررسي رابطه خود ـ مهاري و پایگاه اجتماعی دانشجویان
بررسي رابطه خود ـ مهاري، جمع گرايي و عزت نفس دانشجويان
بررسی رابطه انگیزش (درونی و بیرونی) و خود شكوفايي دانش آموزان
بررسی رابطه انگیزش (درونی و بیرونی) و عزت نفس دانش آموزان
شناسایی و رتبه بندی عوامل موثر بر انگیزش دانش اموزان
رابطه خود ادراکی دانش اموزان و عزت نفس آنها
بررسی ر ابطه نحوه گذران اوقات فراغت و شکل گیری هویت نوجوانان
طراحی و تدوین الگوئی جهت زمينه سازي رشد خلاقيت در روند یادگیری در ساختار برنامه درسي آموزش دوره راهنمائی در ايران
بررسی رابطه ابعاد شخصیتی (پنج عامل بزرگ شخصیت شامل : روان رنجورخويي، برونگرايي، گشودگی، پذیرش، وظیفه شناسی) وآشفتگی روان شناختی دانشجویان
شناسایی و اولویت بندی عوامل آموزشي، كالبدي و سازماني موثر بر شادماني
طراحی الگویی جهت بررسی نقش متغيرهاي فردی، خانوادگي، روانشناختي و فراشناختي در عملكرد تحصیلی دانش آموزان
رابطه الگوهاي فرزندپروري با سلامت رواني و پیشرفت تحصيلي فرزندان
طراحی الگوئی جهت شناسایی و رتبه بندی عوامل موثر بر پیشرفت تحصیلی دانش آموزان بر اساس مدل  تیمز99 (TIMSS-R)
طراحی مدلی جهت بررسي رابطه بین اهداف پيشرفت، خودكارآمدي و راهبردهاي فراشناختي
بررسی رابطه بین یادگیری مشارکتی و مهارتهاي اجتماعي و پيشرفت تحصيلي دانش آموزان
رابطه هوش هیجانی و پیشرفت تحصیلی دانش آموزان
یادگیری مشارکتی و پیشرفت تحصیلی دانش آموزان
مدلسازی عوامل اجتماعی موثر بر پیشرفت تحصیلی دانش آموزان
مدلسازی عوامل فرهنگی موثر بر پیشرفت تحصیلی دانش آموزان
مدلسازی عوامل اقتصادی موثر بر پیشرفت تحصیلی دانش آموزان
شناسایی و رتبه بندی عوامل موثر بر پیشرفت تحصیلی با روش تحلیل سلسله مراتبی (AHP)
شناسایی و رتبه بندی فاکتورهای موثر بر افزایش کیفیت خدمات آموزشی با منطق فازی
طراحی مدل سنجش کیفیت خدمات آموزشی در دانشگاه و ارائه راهکارهای افزایش آن
بررسی عوامل موثر بر افزایش کیفیت خدمات آموزشی در سیستم آموزش مجازی (E-Learning)
بررسی رابطه رواشناسی تربیتی با انگیزش تحصیلی و خودکارآمدی و مهارت جزیی معلمان
نقش فراگیری اصول روانشناسی تربیتی در رضایت شغلی و مهارت کلی تدریس معلمان
بررسی تاثیر بازی های آموزشی کامپیوتری بر افزایش خلاقیت کودکان
ارزیابی و سنجش اثربخشی دوره های آموزش مجازی (موردی دانشگاه یا مرکز آموزش مجازی ….)
“نقشه هاي مفهومي” و مشارکت و يادگيري همكارانه در آموزش الكترونيكي
ارزیابی کیفیت دوره های آموزش مجازی با استفاده از تئوری فازی
ارائه مدلي براي افزايش اثربخشي يادگيري در سيستمهاي آموزش مجازي
شناسایی و اولویت بندی موانع توسعه آموزش الکترونیک در ایران با تاکید بر نظام آموزش عالی
بررسی و تحلیل یادگیری تطبیقی در آموزش الکترونیک
شناسایی عوامل كليدي موفقيت و سنجش ميزان اثربخشي آنها در يادگيري الكترونيكي در دانشگاه­هاي كشور
ارائه مدلی جهت سنجش ميزان آمادگي و بلوغ يادگيري الكترونيكي در مراکز
بررسي ميزان اثربخشي عوامل كليدي موفقيت در يادگيري الكترونيكي در دانشگاه­هاي كشور
تحلیل هزینه ـ فایده و  ارزيابي اقتصادي بكارگيري يادگيري الكترونيكي در نهادها

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *