مطالعات هنری در برنامه جامع آموزشی این رشته قرار دارد. این رشته ترکیبی از خلاقیت، تفکر و فنون از طریق ترکیب روش­های تفکر و هنر  می­باشد.

گروه تحقیقاتی تزیازان با به کارگیری اساتید مجرب، متعهد و متخصص خدمات مشاوره و آموزش پایان نامه را با بالاترین کیفیت ارائه می­دهد.

 

گرایشات رشته هنرهای تصویری و طراحی

این رشته دارای گرایشات مختلفی می­باشد که در زیر به اختصار توضیح داده شده است:

1ـ تصوير متحرك (Animation)

شامل طراحی چند رسانه ای، مدل سازی ۳D، انیمیشن و طراحی شخصیت است و به طور کلی تکنیک­های متحرک کلاسیک و کامپیوتری را پوشش می­دهد. و با آموزش آن به دانشجویان سعی دارد تا “توهم زندگی” را از طریق دوره­های داستان نویسی، ارائه، و توسعه شخصیت­ها ارائه دهند. این رشته طراحی و ترکیب، فریم و ضبط حرکت کامپیوتری است.

 

2ـ ارتباط تصويری (Visual communication)

کسب مهارت در مفهوم­سازی و طراحی پیام­های بصری از اهداف این رشته است. همچنین دانشجویان چگونگی پیاده­سازی پروژه­های چاپی و رسانه­های الکترونیکی را فرا می­گیرند. طراحی گرافیک و هنرهای چند رسانه­ای از کاربردهای این رشته است.

 

3ـ تصويرسازی (Illustration)

آموزش دانشجویان برای ایجاد نقاشی­های هنری، ایجاد ایده­ها و شخصیت­ها به زندگی با استفاده از تکنیک­های سنتی و دیجیتالی. این رشته بیان دیدگاه منحصر به فرد برای شکل­ دادن به چشم­اندازی جامع در طراحی آموزش میدهد. انیماتور، طراح گرافیک، تصویرگر، برنامه­نویس چندرسانه­ای و طراح تئاتر / تلویزیون / فیلم از کاربردهای این رشته است.

 

4ـ نقاشی  (Painting)

آماده­سازی دانشجویان برای بازار حرفه­ای، بهبود بخشیدن خلاقیت دانشجویان در مورد بیان احساسات،
دیدگاه­های درونی و ایده­ها از اهداف تدریس این رشته است. دانشجویان قادر خواهند بود ایده­های خود را از طریق استفاده از رنگ­ها و مواد رنگی دیگر بر روی پارچه و یا سایر مواد موجود ابراز کنند. بعضی از دروس این رشته عبارتند از: دستورالعمل­های رنگ­آمیزی و رنگ، آبرنگ، آماده­سازی سطح، تکنیک­های نقاشی، طراحی سبک شخصی و ابزارهای نفتی و اکریلیک.

نقاشی ، رسم یا نگارگری  هنری است که در آن رنگ در سطح نقش کاغذ یا بوم را ایفا می­کند و اثر آفریده می شود. شخصی که این اثر را خلق می­کند نقاش نام می­گیرد، بویژه زمانیکه حرفه و تخصص اصلی وی نقاشی باشد. نقاشی اصلی­ترین شاخه هنرهای تجسمی است و پیشینه آن بالغ بر ۶ برابر زبان نوشتاری است. تعدادی از محققان براین باورند که نخستین نقاشی­های پیدا شده در غارها نشانگر اینست که  آدمهای نخستین با نقاشی حیوانات و شکارهایشان آمادگی برای مبارزه را جلوه می­دادند. با قدمت­ترین نقاشی‌ تقریبا ۳۲۰۰۰ هزار سال پیش ثبت شده که در گروته شاوه فرانسه نگهداری می­شود. این آثار با استفاده از افرای قرمز و رنگ‌دانه سیاه، حکاکی و رنگ خلق شده است، تصاویری از اسب‌، شیر، کرگدن‌، ماموت‌ و بوفالو  را تصویر می­کند. سمپلهایی که از نقاشی­ها که در غار جای دارد اشاره شد. اغلب آثار معروف و مشهور هنری امروزه، مانند مونالیزا، نقاشی بحساب می­آیند. با این وجود تفاوت عقائد کمی در زمینه کاملا هنری­بودن آثاری که به روش‌های غیر سنتی و با روش‌های غیر از شیوه‌های کلاسیک خلق می‌شوند وجود دارد اما از لحاظ مفهومی، هنرمندانی که از صدا، نور، آتش‌بازی، چاپگرهای جوهرافشان، پیکسل‌های صفحه نمایشگر و حتی پاستل یا مواد دیگر برای خلق اثرشان استفاده می‌کنند، با کسانی که مواد سنتی و رنگ‌های آمیخته با زرده تخم مرغ را بکار می‌برند، یکسان هستند. در نتیجه به اغلب کارهای هنری از این دست نقاشی گفته می‌شود. در قیاس با نقاشی، طراحی، سلسله عملیات ایجاد یک سری اثر و نشانه با استفاده از فشار آوردن یا حرکت ابزاری بر روی یک سطح است.

 

5ـ عكاسی (Photography)

آشنایی با اصول و فنون عکاسی سنتی و مدرن و آموز تکنیک­های مختلف آن به دانشجویان. از کاربردهای این رشته می­توان به طراح گرافیک، عکاسی تبلیغاتی و عکاس خبری اشاره کرد.

از نظر معنای لغوی عکاسی یعنی روش عکاسی و عکسبرداری می­باشد و نیز به حرفه عکاس نیز اطلاق می­گردد. این گرایش از هنر در بیشتر زبانهای دنیا فتوگرافی نامیده می شود که شامل دو لغت یونانی فتو به معنای نور و گرافی به معنی ثبت است. پس می­توان فتوگرافی را نقش­کردن با نور تعریف کرد. عکاسی یعنی ثبت و ایجاد یک تصویر که شامل دو مرحله است: ابتدا، ایجاد تصویر  با دوربین و ثبت آن روی فیلم  یا گیرنده تصویر الکترونیکی و مرحله بعد، ظاهر کردن تصویر پنهان از دوربین عکاسی و پایدار کردن تصویر.

دریافت و ثبت نور بر روی یک سطح حساس به نور، مانند نگاتیو یا گیرنده تصویر، باعث می‌شود الگوهای نوری بازتابیده شده یا ساطع شده از اشیاء بر روی سطح حساس به نور(نقره کلرید یا گیرنده) تأثیر گذارد و باعث ثبت تصاویر گردد. عکاسی شامل سه رویکرد هنری، علمی و صنعتی است که شکل گیری آن از پدیده علمی شروع شد و سپس در صنعت گسترش پیدا کرد و به عنوان هنر پایدار شد.

 

6ـ مرمت اشياء فرهنگی و تاريخی (Restoration of cultural and historical objects)

مطالعه هنر، فرهنگ و میراث تاریخی و روش­ها و تکنیک­های نگهداری و بازسازی اشیا تاریخی را آموزش می­دهد. دانشجویان می­توانند با مواد مختلف، دوره­های زمانی و مجموعه­ها در زمینه­های تاریخی خود آشنا شوند. مجسمه‌سازی، تندیسگری یا پیکرتراشی هنر هم­گذاری یا شکل­دادن به اجسام نامیده می­شود و ممکن است با هر  اندازه، شکل و هر مصالح یا تکنیکی انجام می­گیرد. به محصول این هنر تندیس، مجسمه و پیکره می ­گویند. هر پیکر سه بعدی که به منظور خلق یک مفهوم هنری به وجود آمده را می‌توان تندیس نام گذاری کرد. هر شکل دادنی پیکرتراشی نیست و باید در بطن اثر، یک ایده و مفهوم تداعی­گر باشد.در بررسی پیشینه ایرانیان، علاقه چندانی نسبت به هنر مجسمه­سازی برخلاف هنرهایی مانند منبت کاری، سنگ تراشی و … که مهارت بسیار بالایی داشته­اند وجود نداشته و این رویکرد در دورهای تاریخی پیش از تاریخ اسلام و ادوار اسلامی تکرار شده است.

 

دروس مربوط به رشته هنرهای تصويری و طراحی

زبان عمومی و تخصصی (انگليسی) ـ فرهنگ، هنر و ادبيات ايران و جهان ـ نقد هنري و ادبی ـ مباني نظري عکاسی ـ  فن­شناسی عكاسی ـ  مباني نظري مرمت ـ آسيب­شناسی و فن­شناسی آثار ـ پروژه عملی تصوير متحرک ـ پروژه عملي ارتباط تصویری ـ پروژه عملي تصویرسازی ـ پروژه عملي نقاشی.

 

نرم افزارهای رشته هنرهاي تصويری و طراحی

نرم­افزارهای این رشته عبارتند از: نرم افزار Autodesk 3Ds Max، نرم­افزار Corel Draw، نرم افزار Catia، نرم افزار AutoCAD و …

 

بهترین موسسه انجام پایان نامه هنر

موسسه ی تزیازان با کادری متشکل از دانشجویان و فارغ­التحصیلان ممتاز دانشگاه­های تهران مفتخر است که بیش از چندین سال به مشاوره و امور مربوط به انجام پایان نامه هنر در مقطع کارشناسی ارشد و رساله دکتری در تمامی گرایشات هنرهای تجسمی(نقاشی، گرافیک، طراحی لباس، معماری، مجسمه­سازی، ارتباط تصویری، تصویرسازی)، نمایش، موسیقی، هنرهای اسلامی، مرمت اشیاء فرهنگی-تاریخی، فلسفه هنر، پژوهش هنر تجربه دارد. شما دانشجوی گرامی با اطمینان خاطر تمامی مراحل مربوط به مشاوره و انجام پایان نامه رشته­های هنر و انجام رساله دکتری هنرخود را به کارشناسان ما واگذار نمایید. همکاران ما موظف هستند که شما را از بدو شروع به کار پایان نامه تا پس از انجام فرآیند دفاع به شکلی مطلوب همراهی و همیاری نمایند.

 

 

پایگاه­های معتبر مقالات برای انجام پایان نامه هنر

مهم­ترین پایگاه­های مقالات بر اساس اثربخش بودن، سطح مقالات و تعداد ارجاعات به صورت زیر دسته بندی می شود:

 

نحوه ی انجام پایان نامه هنر

انجام پایان نامه هنر در پنج فصل نگارش می شود:

 

1ـ کلیات پایان­نامه

این فصل حالت توسعه یافته پروپوزال نگارش شده است. در ابتدا مقدمه­ای کلی در ارتباط با موضوع مورد بحث، فرضیات، اهداف و سوالات پیشنهادی در پاراگراف آخر می­باشد. دیگر بخش­های این فصل، شامل اهداف پایان نامه، ضرورت انجام پایان نامه و نوآوری­های پایان­نامه می­باشد که با شرح و بسط بخشهای متناظر با این مطالب در پروپوزال، این بخش را نگارش می­کنیم. در پایان این فصل به صورت خلاصه معرفی اجمالی تمامی فصول در 5 یا 6 خط
پایان نامه می پردازیم.

 

2ـ مروری بر مطالعات پیشین

ابتدا یک مقدمه کلی در ارتباط تاریخچه و مبحث هنری مورد نظر و زیر مجموعه­های آن در تحقیقات و مقالات پیشین ارایه می­کنیم. این مطالب می­تواند شامل موضوعات فرعی دیگری که مربوط به پایان نامه می‌باشد را نیز در برگیرد، اما مطالب نگارش شده بایستی با توجه به متون مقالات گذشته باشد. نکته ای که باید در این قسمت مورد توجه قرار گیرد، استفاده از مقالات به روز از پایگاه­های معتبر باشد. بهتر است که این مقالات بیشتر از مجلات انتخاب شود.

 

3ـ روش­شناسی تحقیق

این قسمت باید از روش تحقیق از ابعاد هدف، محیط اجرا، استراتژی و مسیر اجرا، معرفی جامعه آماری، بیان تعداد نمونه و روش نمونه­گیری، روش اجرا در جمع­آوری اطلاعات، معرفی انواع روش­های آماری مورد استفاده در پایان نامه، بررسی قابلیت اطمینان و اعتبار و خلاصه مطالب ارایه شده در راستای موضوع پایان نامه مطرح گردد. قابل توجه است که بیش از ۹۵ درصد این بخش بایستی منحصراً مربوط به نویسنده و ایده وی باشد (یعنی تکراری نباشد).

 

4- تجزیه و تحلیل

در این فصل بایستی تجزیه و تحلیل یافته­های تحقیق، معرفی محتوای فصل، توصیف داده­ها (آمار توصیفی) مانند جداول و نمودارهای توصیفی، خلاصه مطالب ارائه گردد.

5- نتیجه گیری و ارایه پیشنهادات

شامل دو بخش اصلی است. ابتدا در بخش نتیجه­گیری در دو پاراگراف در مورد بحث اصلی پایان نامه صحبت کرده و سپس تجزیه و تحلیل حاصل از پژوهش را ارائه می­دهیم. در پاراگراف آخر نتایج حاصل را بیان نموده و در قسمت پیشنهادات، نیز چندین طرح که موضوع پایان نامه را بهبود می بخشد، مطرح می­گردد.

 

 

فهرست موضوع پایان نامه کارشناسی ارشد هنرهاي تصويری و طراحی

 

گروه تحقیقاتی تزیازان برای آشنایی شما عزیزان با حیطه­های پژوهشی رشته هنرهاي تصويری و طراحی، لیستی از موضوعات بروز و کاربردی را ارائه می نماید. برای دسترسی به موضوعات پایان­نامه و تحقیق مربوطه بر روی هر یک از لینک های زیر کلیک کنید:

بررسی نقش پوستر در تبلیغات.
بررسی استفاده از گره چینی هنر اسلامی در طراحی نشانه.
بررسی استفاده از خط کوفی بنائی در طراحی نشانه.
بررسی طرح نوشته عناوین(لوگوتایپ) بسته بندی مواد خوراکی در ایران.
نمادهای تصویری و ارتباطات اجتماعی
بررسی نقوش سنتی و آجری دزفول
بررسی تصویرسازی در کتابهای کودکان
طراح گرافیک بخش نشانه و علائم
بررسی فضاهای منفی در ارتباط تصویری
بررسی خطوط اسلامی بناهای پیر ایران
بررسی فرم و نمادپردازی در سنگ گورهای لرستان با توجه به پیشینه تاریخی و اساطیری
آموزش هنر توسط امکانات تکنولوژیکی
طراحی گرافیک در خدمت بنای تاریخی (حافظیه)
رنگ و نورآرایی در گرافیک محیطی شهری.
نقش نمادهای آیینی و دینی در نشانه های بصری گرافیک معاصر ایران.
تاثیر گرافیک محیطی در ارتباطات شهری.
بررسی بیان بصری گرافیتی ایرانی از طریق دیوارهای شهری.
بررسی گرافیک محیطی در بدنه ی وسایل حمل و نقل.
تصویرسازی کتاب کودکان.
نگاهی به عنصر رنگ در پوسترهای سینمایی بعد از انقلاب.
حماسه عاشورا در تصویر سازی ایران.
علل رکورد نگارگری اسلامی ایران بعد از رضاعباسی.
بررسی نقوش حیوانات در دوران قبل از اسلام در ایران و کاربرد گرافیکی آن.
بررسی انتزاع در سبکهای هنری سده بیستم
طراحی کاغذ دیواری با استفاده از نقوش بازسازی شده‌ی خانه‌های قاجاری استان مازندران
بررسی نقوش و آرایه‌های تزئینی گنبد سلطانیه زنجان بر اساس مبادی گرافیک
گرافیک محیطی فضای داخلی و عناصر تزیینی
بررسی نقش طراحی گرافیک در بسته‌بندی
بررسی قابلیت‌های گرافیک دیزاین در ایجاد ارتباط بصری از طریق بکارگیری عناصر مبانی هنرهای تجسم
بررسی قابلیت‌های گرافیکی آجرکاری برج شبلی پروژه عملی
طراحی جلد کتاب با استفاده از تکنیک تصویر سازی پروژه عملی
بررسی و کنکاش روش‌های موفق آموزش طراحی پوستر
بررسی نقوش منطقه‌ای خراسان شمالی با تکیه برمنسوجات
بررسی ساختار گرافیکی خطوط و نقوش مسجد جامع کبیر نی‌ریز
هنر مینیمالیسم و تأثیر آن بر طراحی پوستر فرهنگی معاصر امریکا
بررسی شیوه‌های آموزش هنر برای جانبازان در استان اصفهان
معماری در هتلهای بلند مرتبه
تاثیر و کاربرد گرافیک (ارتباط تصویری) در محیط های آموزشی
نمادگرایی رنگ و کاربرد آن در تولیدات گرافیکی
بررسی ارتباط تصویری در آگهی‌های اینترنتی پروژه عملی: طراحی صفحات تجاری بنر و پاپ آپ
اصول و مبانی طراحی گرافیک وب
بررسی نقوش جانوری در عمارت‌های تاریخی کرمان با تأکید بر مجموعه‌ی گنجعلیخان
جمع‌آوری و تحلیل گرافیکی نقوش حجاریهای طاق بستان کرمانشاه
مطالعه و تحلیل نقوش و کتیبه‌های مسجد جامع قروه بازسازی و کاربری گرافیکی آن عنوان پروژه عملی:
طراحی وب سایت مسجد جامع قروه
جایگاه هنر ارتباط تصویر در تعزیه (رنگ و فضاسازی در اجرای تعزیه)
بررسی زیبایی‌شناسی آثار نقاشی زنان معاصر ایران با تأکید بر شش دوره نمایشگاه تجلی احساس پروژه عملی
بررسی عناصر خیر و شر در نگارگری سنتی ایران
بررسی اسلوب‌های حروف‌نگاری و رنگ‌پردازی در خط نگاره‌ها و نقاشی خطهای معاصر ایران پروژه عملی
بررسی روند سیر و تحول شیوه‌های تبلیغات و ویژگی‌های آنها از آغاز عصر دیجیتال
بررسی عناصر گرافیکی نقوش تزیینی خانه‌های قاجاری استان مازندران
بررسی نقوش تزیینی مسجد جامع فرومد و استفاده از آن در طراحی المان‌های شهری
بررسی اصول و مبادی نشانه شناسی (زیبایی شناسی، ریخت شناسی) مهرهای اسناد مجموعه شخصی بنیاد پژوهش‌های اسلامی
بررسی طراحی گرافیک در مجلات ویژه کودکان و نوجوانان
بررسی گرافیک وب دانشگاه‌های دولتی کشور پروژه عملی: طراحی وب سایت دانشگاه تربیت مدرس
بررسی تطبیقی بسته‌بندی محصولات خوراکی داخلی با نمونه‌های خارجی از نظر خلاقیت
بررسی جایگاه گرافیک محیطی در شب پروژه عملی: طراحی بیلبوردهای تبلیغاتی (فضای سه‌بعدی)، طراحی
تابلوهای هدایت‌کننده در شب، طراحی گرافیکی بر روی ساختمان‌ها و بناهای تاریخی در شب (به‌وسیله نور)
 تاثیرات متقابل نهادهای هنر و هنر معاصر از حوالی ۱۹۶۰ (با تاکید بر نقش فضاهای عرضه و نمایش آثار)
بررسی پدیده گروتسک و بیانگری، با رویکرد بومی‌گرایی در هنر معاصر ایران، مورد پژوهشی (آثار فرانسیسکو گویا، یورگ ایمندورف، محمد سیاه‌قلم، هنرهای تصویری دوره قاجار و هانیبال الخاص)
خوانش تصاویر نقاشی براساس روش نشانه‌شناسی اجتماعی گونترکرس و تئو ون لیوون و عملی مجموعه آثار (نگاهی به زندگی درونی زن ایرانی)
بررسی ویژگی‌های نقاشی دیواری کودکان بر جداره پارک‌ها
بررسی تطبیقی رنگ در نگاره‌های خسرو و شیرین و لیلی و مجنون در دو نسخه خمسه نظامی از مکتب هرات و تبریز

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *