مشاوره و آموزش پایان نامه هنرهای نمایشی و سینما در مقطع ارشد

 

کلمه سینما از زبان یونانی گرفته شده است که معنی آن جنبش می باشد.  برادران لومیر که دو برادر فرانسوی بودند اولین مخترع دوربین فیلمبرداری به اسم سینماتوگراف بودند که اسم سینما هم از همین گرفته شده است. به طور کلی نمایش از دیرباز در فرهنگ ها و کشور های مختلف به عنوان یکی از هنر ها و روش های بیان احساسات، حرف های نهفته جامعه، بیان بی عدالتی ها و نشان دادن انواع عواطف انسانی و … مورد استفاده قرار می گرفته. در این میان ایران نیز به عنوان یکی از کهن ترین تمدن ها نیز دستی بر آتش نمایش داشته. نمایش ها ی کهن ایرانی ، رو حوضی، سیاه بازی و حتی نقالی که بیان احساسات تغلیظ شده به نوعی به سوی بازیگری می کشاندش. رشته نمایش و به خصوص سینما در میان جوانان همیشه و همیشه طرفداران مخصوص به خود را دارد. در این میان هستند کسانی که آموزش و کار در حیطه هنرهای نمایشی و سینما را از مسیر آکادمیک می پسندند و میل دارند تا مقاطع ببالای تحصیلی نیز ان را ادامه دهند. سینما که جادوی جذابیتش هیچگاهکاسته نمیشود و همیشه مخاطبانش را دارد. برنامه تحصیلی سینما و هنرهای تجسمی به شما فرصتی می دهد تا از هنر را از دیدگاه فوق العاده ای یاد بگیرید. شما به مطالعه درام و نظریه ها از دوره ها و فرهنگ های مختلف می پردازید و مفهوم متفاوت نقش ها و خطرات درک شده از نمایندگی و کارایی دراماتیک در آن زمینه های فرهنگی را بررسی خواهید کرد. این رشته مطالعات بسیار وسیعی از هنرپیشگی، کارگردانی، تهیه کنندگی، طراحی لباس و صحنه، نمایش نویسی و تمام آنچه که به هنرهای نمایشی مربوط می شود را در بر می گیرد. گروه تحقیقاتی تزیازن با به کارگیری اساتید مجرب، متعهد و متخصص خدمات مشاوره و آموزش پایان نامه هنرهای نمایشی و سینما را با بالاترین کیفیت ارائه می دهد.

گرایش های رشته هنرهای نمایشی و سینما

رشته هنرهای نمایشی و سینما دارای گرایش های مختلفی می باشد که در ادامه به آنها اشاره می شود:

كارگردانی نمايش (Director)

این رشته به آموزش نظارت بر بسیاری از جنبه های بازی، از لباس تا اجرای را در بر می گیرد. این رشته به دانشجویان آموزش می دهد تا چگونه یک نمایش را کارگردانی کنند و از مرحله نمایش نامه تا اجرا و تمام جزئیات آن را در بر می گیرد.

 

 

سينما (Cinema)

این رشته به دانشجویان درباره ژانرها و شکل های فیلم های حرکتی و وظایف مربوط به ایجاد فیلم ها ، آموزش می دهد. این رشته مطالعات گسترده ای از ادبیات نمایشی، عوامل ساخت فیلم، کارگردانی، تهیه کنندگی، لابراتور و غیره را در بر می گیرد. از کاربردهای این رشته می توان به فیلمنامه نویسی، کارگردانی، اپراتور دوربین، تهيه كنندگی و تدوین فیلم اشاره کرد.

توليد سيما (Production of cinema)

دانشجویان این رشته تولید فیلم و روش های مختلف فیلم سازی مانند کارگردانی، تولید، فیلمنامه و فیلمبرداری را یاد می گیرند. این رشته به دانشجویان این اجازه را می دهد تا مهارت های فنی را در حین یادگیری اصول تولید فیلم، از جمله فیلم سازی و نورپردازی فراگیرند. از کاربردهای این رشته می توان به اپراتورهای دوربین، دستیار کارگردان و تولید کننده، اپراتورهای بوم، تدوین فیلم، فیلمنامه نویسی، تهیه کننده اجرایی، مدیر عکاسی و طراح تولید اشاره کرد.

ادبيات نمايشی (Dramatic literature)

این رشته با سایر هنرها و رشته ها مرتبط است. این رشته مطالعه تاریخ ادبیات نمایشی و انواع آن می پردازد.

بازيگری (Acting)

این رشته اصول بازیگری در سینما و تئاتر را آموزش می دهد و دانشجویان با تاریخ و ادبیات این رشته نیز آشنا می شوند.

تهيه كنندگی (Production)

این رشته به بررسی تمام جنبه های تولید از جمله مدیریت یک مجموعه فیلم و ایجاد ایده های خلاقانه به یک پروژه را در بر می گیرد. در این برنامه، مهارت های داستان سازی، کسب و کار، حقوقی، سازمانی و همکاری خود را که برای ایجاد حرفه ای در صنعت سرگرمی توسعه خواهید داد.

راديو (Radio)

این رشته دانشجویان را با مهارت هایی که برای کار در سطح ابتدایی در این زمینه مورد نیاز است، آشنا می کند. این رشته به آموزش های مهارتهای ارتباطی با توانایی های داستان سرایی خوب می پردازد. همچنین نوشتن، تولید و ویرایش در طیف گسترده ای از رسانه ها را در بر می گیرد. ازکاربردهای این رشته می توان به خبرنگار اخبار، تهیه کنندگی برنامه های رادیویی، نویسنده رادیو، مدیر تبلیغات رادیو و تکنسین رادیو اشاره کرد.

دروس مشترک در گرایش‌های مختلف سینما

فرهنگ عامه،‌ آشنایی با هنر در تاریخ، آشنایی با ادبیات کهن ایران و جهان، آشنایی با ادبیات معاصر ایران و جهان، آشنایی با هنرهای تجسمی، تاریخ فلسفه، جامعه‌شناسی،‌ موسیقی، اصول و مبانی ارتباطات، طراحی مقدماتی، تمثیل شناسی، روانشناسی،‌ تاریخ اجتماعی ایران، تاریخ اجتماعی جهان، شناخت رنگ، معماری، ریتم‌ در هنرها، تاریخ سینما، عکاسی،‌ گزارش‌نویسی، مبانی هنرهای نمایشی، اصول فیلمنامه‌نویسی، اصول فیلمبرداری، مبانی تدوین، اصول کارگردانی.

درس های مربوط به رشته هنرهای نمایشی و سینما

زبان عمومی و تخصصی (انگليسی) – فرهنگ، هنر و ادبيات ايران و جهان – دانستنی های هنری – مبانی نظری سينما – بررسی و نقد آثار سينمايی – دانستنی هاي تخصصی، تاريخی و بينشی در هنر نمايش – كارگردانی – درك تصوير و خلاقيت نمايشی – شناخت وسايل ارتباط جمعی – مبانی نظری هنری – دروس تخصصي بازيگري (تاريخ، اصول و فنون، نظريه ها) – پروژه تشريحی نمايشنامه نويسی – پروژه تشريحی تجزيه و تحليل نمايشنامه – آزمون عملی بازيگري.

دروس اصلی و تخصصی گرایش فیلمنامه‌نویسی

آشنایی با متون نمایشی فیلم، ‌تحلیل فیلم، سبک‌های ادبی جهان، شخصیت‌شناسی،‌ تاریخ ادبیات نمایشی، داستان‌نویسی، فیلمنامه نویسی، آشنایی با شعر در ایران و جهان، قصه در ادیان، آشنایی با ادبیات کودکان،‌ نمایشنامه‌نویسی، تحلیل فیلمنامه، تصویرنامه نویسی، پروژه نهایی.

دروس اصلی و تخصصی گرایش کارگردانی

صدا، لابراتوار فیلم، آشنایی با نقاشی متحرک، آشنایی با متون نمایشی، مستندسازی، تحلیل فیلم، تولید برنامه‌های تلویزیونی،‌آشنایی‌ با سبک‌های سینمایی، موسیقی فیلم،‌ جلوه‌های خاص،‌ اصول بازیگری، کارگردانی، شیوه‌های رهبری بازیگر، مدیریت تولید، پروژه نهایی.

 

 

 

دروس اصلی و تخصصی گرایش فیلمبرداری

صدا، لابراتوار فیلم، تحلیل فیلم، جلوه‌های خاص، فیزیک نور و عدسی، شناخت ابزار فیلمبرداری، فیلمبرداری در نقاشی متحرک، فیلمبرداری، شناخت مواد خام، پرسپکتیو رنگ و نور، نورپردازی، ترکیب‌بندی تصویر، گریم، تصویربرداری، پروژه نهایی.

فارغ‌التحصيلان اين رشته به عنوان گروهي از هنرمندان جامعه در انتقال مفاهيم فرهنگي، هنري و اجتماعي نقش عمده‌اي دارند. اين فارغ‌التحصيلان توانائي عهده دارشدن مسئوليتهاي موجود در هنر سينما اعم از كارگرداني، فيلم نامه نويسي، فيلمبرداري، تدوين را دارا بوده، مي‌توانند جذب مراكز هنري و آموزشي گردند.

دانشگاه های محل پذیرش رشته هنرهای نمایشی و سینما

قطعا در کنار اینکه رشته مورد علاقه تان بسیار پر اهیت است این فاکتور که در کدام دانشگاه این رشته مورد علاقه را بخوانید نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار است. اینکه در کدام شهر درس بخوانید، اینکه دور از خانه و شهرتان به دانشگاه بروید و یا در شهر خودتان. شبانه باشد و یا روزانه و بسیاری از فاکتور هایی که در انتخاب دانشگاه می تواند برای شما پر اهمیت باشد. در این بخش دانشگاه هایی را که در رشته هنرهای نمایشی و سینما پذیرش دارند را در اختیار همراهان خود می گذاریم.

بازار کار رشته هنرهای نمایشی و سینما

قطعا یکی از اولین انتخاب ها برای کار می تواند بازیگری حرفه ای در تئاتر و سینمما باشد. کارگردانی، تدوین، فیلم نامه نویسی، تهیه کنندگی سینما در صورت داشتن شرایط مالی مطلوب،  فیلم برداری و دنیای متنوعی از مشاغل مربوط به هنر سینما و تئاتر که می توانید در صورت داشتن علاقه وارد آن ها شوید. البته در این میان تدریس و انتقال آموزه ها نیز می تواند شغل بسیار پر اهمیتی باشد.

موضوعات جدید پایان نامه رشته تئاتر

بررسی کاربردهای اجتماعی تئاتر درمانی و سایکودرام
نگاهی به وضعیت کنونی تئاتر خیابانی و موقعیت آن در تئاتر معاصر
آسیب‌شناسی تئاتر دفاع مقدس
بازشناسی تاریخ تئاتر در ایران
بررسی کارگاه نمایش
سه بر دو بر برابر، عناصر زمانمند فیلم با تاکید بر تانگوی شیطان اثر بلا تار
نقش اسطوره‌ها و افسانه‌های محلی در سینمای وحشت ژاپن با بررسی موردی فیلم‌های ارنوبابا، کوآیران، کورنکو،
مستندنمایی و انواع زیرگونه‌های سینمایی برای نمایش واقعیت
تاثیر تریلرهای آمریکایی بر سینمای کره
روایت‌های سینمایی هزار و یک شب: رابطه متن و فرامتن
تادوش کانتور و تئاتر مدرن
ساموئل بکت و ابزرودیسم در تئاتر
رویکرد نظریه پردازان تئاتر پست مدرن به ساختار درام
آسیب شناسی عکاسی تئاتر در ایران
صعود و نزول تئاتر ژاپن؛ تقابل و تعامل تئاتر سنتی و آوانگارد.
آسیب شناسی تئاتر کودک؛ نقش تماشاگر و نقش آفرینی بازیگر
درونمایه‌های تئاتر سیاسی؛ نگاهی به مسائل و ارزش‌های اجتماعی از منظر انتقادی
تئاتر مقاومت و ستایش آزادی؛ نگاهی به جنبه‌های مختلف نقش تئاتر در دوران جنگ جهانی اول
نگاهی تحلیلی به شیوه‌های اقتباس مدرنیسم غربی از سنت‌های شرقی با نگاهی به آثار پیتر بروک.
بررسی مفهوم مرگ و انتقام در تراژدیهای شکسپیر
دیدگاه‌های اجرایی رابرت ویلسون در تئاتر معاصر
مبانی نمایشنامه‌شناسی
نمایش آیینی و مروری بر نمونه‌های آن
مفهوم کاتارسیس و بازیافت آن در مکاتب کلاسیک، رئالیسم و قرن معاصر
تئاتر ایران و عوامل بازدارنده آن
بررسی جنبه‌های نمایشی رمانهای سووشون و شازده احتجاب و اقتباس صحنه‌ای این دو توسط منیژه محامدی و علی رفیعی
کاربرد رسانه و فناوری جدید در تئاتر پرفورمنس
بررسی جشنواره‌های بین المللی نمایش عروسکی در ایران پروژه عملی: او به زمین می‌آید
هدایت درک تماشاگر اجراهای تئاتری با استفاده از الگوهای ارتباطی
بررسی زندگی و آثار آریان منوشکین کارگردان معاصر فرانسوی- و تأثیر تئاتر شرق بر آثار او پایان نامه عملی: کارگردانی نمایش غیب گویی
تادئوش کانتورو (تئاتر مرگ) پروژه‌ی عملی: کارگردانی نمایش (هملت)
زبان غیرگفتاری در هنرهای نمایشی
نقش و تاثیر تاتر در توسعه روستا
تحلیلی بر آثار انیمیشن فرشید مثقالی (ساخت فیلم گل سب)
تئاتر و مذهب
قراردادهای تئاتری در نمایشهای سنتی ایران (با تاکید بر تعزیه و روحوضی)
خیالی سازی در مضامین شبیه‌خوانی
بررسی قصه یوسف در قرآن وادبیات فارسی با تاکید بر شخصیت‌پردازی
مدیریت و سیاستگذاری در تئاتر امروز ایران (نقد و تحلیل سازمان مدیریت تئاتر ایران از ۱۳۶۰-۱۳۷۵)
سینمای انیمیشن برای تفکر
رابطه‌ی دراماتورژ و کارگردان در تئاتر. پروژه عملی: کارگردانی نمایش ((آوای انسانی))
هرمنوتیک در تئاتر دو قرن پیشین موضوع عملی: کارگردانی نمایش چندکاپریس برای ویدلون
بررسی تئاتر مستند در آلمان پس از جنگ. پروژه عملی: کارگردانی نمایشنامه (در همین نزدیکیها
شخصیت‌شناسی در تئاتر واقع‌گرا و انعکاس آن در آثار تنسی ویلیامز. پروژه عملی: کارگردانی نمایش (چهره یک باکره‌ی مقدس) نوشته تنسی ویلیامز
رئالیسم در قلمرو ادبیات نمایشی
ریخت شناسی قصه‌های مثنوی
هنر باهویت
مبانی بازیگری و کارگردانی
بررسی و تحلیل تاتر پوچی
زندگی و آثار یک زن بازیگر در تئاتر ایران، هما روستا
نقش کارگردان در تئاتر ایران معرفی اجراهای: رکن الدین خسروی، جعفر والی، آربی اوانسیان. پروژه عملی: کارگردانی نمایش: (گلدونه خانم)
بررسی شرایط سیاسی تئاتر ایران از سال ‎۱۲۹۹‎ تا ‎۱۳۳۲‎ شمسی پروژه‌ی عملی: کارگردانی نمایش صرویای راه رفتن در آسمان بی‌ستاره
نشانه‌شناسی فضا در نمایشهای سنتی ایران. پروژه عملی: کارگردانی اجرای فاستوس (بر اساس نمایشنامه کریستوفر مارلو)
بازیگری و بازی‌سازی در انیمیشن حرفه‌ای امریکا: ساخت فیلم انیمیشن با عنوان (مستوری)
بررسی روش‌های مختلف ذخیره‌سازی، پخش و تبدیل تصاویر متحرک و صدای دیجیتال
رویکرد (آرتو، گروتفسکی، بروک) به آیین و مراسم آیینی و انعکاس
بررسی عناصر جذابیت در سینمای انیمیشن. پروژه عملی(فیلم انیمیشن دودری)
هدایت بازیگر در تئاتر رئالیستی و بازتاب آن در تئاتر معاصر ایران. پروژه عملی: کارگردانی نمایش (کلبه متروک) نوشته‌ی تنسی ویلیامز
بررسی تحولات صحنه در نظریات اجرایی آنتوان، استانیسلاوسکی، میرهولد و برشت. پروژه عملی: این غریزی
بررسی نقش رسانه‌ها در تئاتر از دیدگاه پیسکاتور و برشت. پروژه عملی: گاوچران، سرخ پوست و فمینیست دو آتشه
تئاتر چندرسانه‌ایMultimedia Theatre‎
نمایشنامه‌نویسی در ایران
بنیادهای نمایش موسیقیایی و منظوم در جهان
جنبه‌های نمایشی در سوگچامه‌های ایل بختیاری
تاملی در مفهوم تئاتر ملی در ایران
بررسی نقش کاربردی واحد بدن در آموزش بازیگری
نقش امکانات صحنه در تئاتر از آغاز تا قرن هفدهم موضوع پروژه‌عملی: کارگردانی و بازی در نمایش (کارول) نگارش: اسلاومیر مروژک
بررسی چهار اقتباس نمایشی از قصه‌های قرآنی (اقلیما، سرزمین ممنوع، دقیانوس امپراطور شهر افسوس، همگنان غار)
رویکرد کارگردان به متن در تئاتر معاصر
شیوه‌های بازیگری خلاق. پروژه عملی: گارگردانی نمایش آژدهاک
مروری بر زندگی و آثار استاد علی نصیریان پروژه عملی: کارگردانی نمایش رویا
کارگردانی از دیدگاه نشانه‌شناسی، کارگردانی نمایش ماشین دوزخی (ملاقات اودیپ و ابوالهول)
بررسی تاتر دانش آموزی در ایران؛ پروژه عملی: کارگردانی نمایش باغ آرزوها
تحول و شکل گیری نمایش کارگاهی و انعکاس آن در ایران پروژه عملی: کارگردانی نمایش یک اتفاق ساده
پژوهشی در زندگی حرفه‌ای و هنری یک زن هنرمند تئاتر (خانم مهین اسکویی) پروژه عملی: اجرای نمایش زیبای بی‌اعتنا، ژان کوکتو
بررسی انعکاس اساطیر و فرهنگ عامه در پنج نمایشنامه بهرام بیضایی (پرده خانه، مرگ یزدگرد، سلطان مار، سیاوش خوانی، هشتمین سفر سندباد) پروژه عملی: کارگردانی نمایش اژدهاک بهرام بیضایی
پژوهشی در نمایشهای شادی‌آور ایرانی (پروژه عملی: بقال بازی در حضور)
بررسی عناصر روان درمانی در تئاتر (پسیکودرام) و مراسم زار در ایران پروژه عملی: کارگردانی نمایشنامه دعوت
فضا در نمایش‌های سنتی ایران (تخت حوضی و تعزیه)، پروژه عملی: کارگردانی نمایش لرزه‌های بی‌زمان
بررسی جنبه‌های مختلف صوت و موسیقی و کاربرد آنها در نمایش
حافظه، روند تاثیرگذاری حافظه بر کار بازیگر و کارگردان
مبانی درک و تحلیل متن
هم خوانی تکنیک و موضوع در ساختار فیلم انیمیشن (بررسی فرم و محتوا)، موضوع عملی: از خاک به خاک
تحلیلی بر آثار انیمیشن علی‌اکبر صادقی، موضوع عملی: ساخت فیلم اولین نیلوفر
مقایسه تطبیقی شیوه‌های نظری و اجرایی سبک کارگردانی استانیسلاوسکی و برشت
مواجهه‌ی کارگردان با دیالوگ با نگره‌ی ویژه بر آثار رئالیستی و سیستم استانیسلاوسکی
فیلمسازان زن انیمیشن در ایران
انیمیشن تکنیک ویژه، عنوان کارعملی: عبور
درام آئینی در هرمزگان با تاکید بر زار، سبزه‌پری، خالوخرسک، پنت گراز
کارگردان و فضاسازی در تئاتر
صحنه، کارگردان و نشانه‌ها
بررسی و شناخت نظریه (وسولد امیلیویچ مایرهولد) انعکاس بیومکانیک و کانستر اکتیویسم در شیوه اجرا؛ پروژه عملی: کارگردانی نمایش روز از نو – روزی از نو
جنگ و انعکاس آن در آثار نمایشی بر تولت برشت. پروژه عملی: کارگردانی نمایش ننه دلاور
بررسی برنامه ریزی و فرایند تولید درتئاتر امروز ایران پروژه ی عملی: اجرای نمایش ریچارد سوم
نگاهی تحلیلی به زندگی و آثار داود رشیدی، هنرپیشه و کارگردان معاصر ایران هنرپیشه و کارگردان معاصر ایران پروژه‌ی عملی: کارگردانی نمایش صمده‌آ
کارگردان و هدایت بازیگر در تئاتر و سینما؛ پروژه: کارگردانی نمایشنامه پرده‌برداری
نقش روایتگری در نمایش‌های ایرانی پروژه عملی: کارگردانی نمایش “پزشک پوشالی
بررسی علل و عوامل جذب تماشاگر در هنرهای نمایشی
بررسی و نقد نمایشنامه‌های ذبیح بهروز با تاکید بر جیجک علیشاه پروژه‌عملی: کارگردانی نمایشنامه جیجک علیشاه نوشته ذبیح بهروز
بررسی بنیان‌های مشترک کارگردانی در دستورالعمل های استانیسلاوسکی، برشت و یرژی گرتوفسکی پروژه عملی: کارگردانی نمایش (قوی تر)
طراحی صحنه و خلاقیت بازیگر در تئاتر معاصر (قرن بیستم) پروژه عملی: کارگردانی نمایش (پیش از صبحانه)
ارتباط میان کارگردانی و طراحی صحنه در تئاتر ابزورد
بررسی سیستم استانیسلاوسکی (بارویکردی روانشناختی) پروژه عملی: کارگردانی نمایش (در بسته)
برشت و بیگانه سازی در تئاتر پروژه عملی: کارگردانی نمایش شبهای آوینیون
بررسی شخصیت زن و انعکاس آن در نمایشنامه‌های دفاع مقدس
بررسی اسطوره آرش و انعکاس آن در آثار نمایشنامه نویسان معاصر ایران، پروژه عملی: کارگردانی نمایش (آتش سرمدی) نوشته عباس رضایی میرقائد.-
بررسی ساختار خیمه شب بازی ایرانی و چگونگی به کارگیری آن در اجرای معاصر، کارعملی: کارگردانی نمایش عروسکی سایه‌ای (یه گنجشک و غوزه)
بررسی ویژگیهای شخصیت در سه نمونه تراژدی کلاسیک، نئوکلاسیک و مدرن؛ پروژه عملی: کارگردانی نمایشنامه “مرثیه‌ای برای یک خانم
پایگاه اجتماعی و حرفه‌ای هنرپیشه تئاتر در ایران معاصر کارگردانی و اجرای نمایش ملی
مخاطب تئاتر
پیدایش تئاتر و نقد آن در ایران
تنفس و بازیگر (راهنمای علمی خودشناسی بازیگر) به انضمام طرح فرضیه انرژی و امکان دستیابی به تئاتر ناب
سمبل و متافر در سینمای انیمیشن موضوع عملی: ساخت فیلم (رویای سبز)
نور در تئاتر (ارزیابی امکانات نور پردازی تالار وحدت و تئاتر شهر تهران پروژه عملی: کارگردانی قسمتی از نمایشنامه هملت نوشته: ویلیام شکسپیر
بررسی فرآیند ساخت فیلمهای حرکت بخشی عروسکی در سینما
زندگی و آثار علی رفیعی ؛ پروژه عملی: کارگردانی قسمتی از نمایشنامه سیاه‌ها اثر ژان ژنه
پژوهشی در روند آداپتاسیون در تئاتر ایران پروژه عملی: کارگردانی نمایش مده‌آ اثر اوریپید
تئاتر تلویزیونی در ایران پروژه عملی: اجرای نمایش “فصل مادربزرگ
پروژه نظری: نقالی و انعکاس آن در تئاتر معاصر ایران، پروژه عملی: اجرای نمایش سی‌مرغ سیمرغ
بررسی مدیریت هنری، سازمان اداری و اقتصاد در تئاتر ایران پروژه عملی: کارگردانی نمایش من هربرت
عباس جوانمرد و جایگاه او در تئاتر معاصر ایران
شخصیت زن در آثار شماری از نمایشنامه‌نویسان بعد از انقلاب
جستاری در جلوه‌های نمایشی فرهنگ ایران باستان و برخی داستانهای حماسی – اساطیری
پیوستگی آیین و نمایش.-
فرآیند نمایش در قصه آفرینش (جلوه‌های نمایشی در قرآن کریم)
نمایش رادیویی، تئاتر شنیداری.-
شیوه اقتباس شکسپیر از منابع تاریخی و ….-
آموزش دانشگاهی نمایش در ایران بعد از انقلاب فرهنگی رساله عملی کارگردانی نمایش متهم.-
شناخت اصول و تکنیک‌های نمایشنامه نویسی
از آئین‌های قربانی و مرگ تا تراژدی یونان
جایگاه (کارگاه نمایش) در تئاتر ایران پروژه عملی: گربه دم بریده
جایگاه طراحی صحنه در پیشبرد کنش دراماتیک در آثار علی رفیعی
بررسی جایگاه (گروه تئاتر آیین) در ایران. پروژه عملی: کارگردانی نمایش مرگ و دختر جوان
بررسی بازتاب تکنیکهای شبیه‌خوانی در تئاتر امروز ایران
مطالعه نظریات و تکنیکهای آگوستوبوآل با تاکید بر سیستم ژوکر پروژه عملی: کارگردانی نمایش تراژدی مکلت
رئالیسم خیالپردازانه در نظریات اجرایی یوگنی واختانگوف
یوریتمیک در نظریات اجرایی امیل ژاک- دالکروز. پروژه عملی: نمایشنامه در رستوران
تمام چکیده های کارگردانی
پژوهشی درباره پاتریس شرو کارگردان پیشرو موج نو تئاتر فرانسه. پروژه عملی: کارگردانی نمایش صویولون‌هاتان را کوک کنید
تهیه کنندگی انیمیشن (اهمیت و جایگاه تهیه کننده در تولید فیلم های انیمیشن). موضوع عملی: ساخت فیلم رویای سبز
بیومکانیک مه یرهولد و بکارگیری تمرینات آن در آموزش بازیگر، پروژه عملی: کارگردانی نمایش (برزخ)
تجزیه و تحلیل متون نمایشی برگزیده تئاتر دفاع مقدس، پروژه عملی: کارگردانی نمایشنامه (دهانی پر از کلاغ)
شیوه پردازی در نمایش (استیلیزاسیون). پروژته عملی: کارگردانی (خیجو)
رویکرد میرزا آقا تبریزی در تلفیق سنت های نمایش ایرانی و تئاتر غربی
مقایسه شیوه ی کار سه نویسنده – کارگردان تئاتر معاصر ایران علی نادری، محمدیعقوبی و حمید امجد. پروژه عملی: کارگردانی نمایش: (دختر، سیب و آتش)
شیوه کنشگر در طراحی صحنه‌ی تئاتر پروژه عملی: کارگردانی نمایش (لیرشاه)
زنان بازیگر تئاتر ایران در دو دهه سی و چهل شمسی (بررسی زندگی و آثار بانو ژاله علو)
مسئل تقلید و مشارکت تماشاگر در نمایش‌های ایرانی. نویسندگی و کارگردانی نمایش هنرمند گرسنگی
جایگاه پژوهش و میزان تاثیرگذاری آن بر جریان تئاتر دفاع مقدس پروژه عملی: کارگردانی نمایشنامه تراخم
رادلف لابان و نظریه ی حرکت بازیگر در صحنه
بررسی زندگی و آثار گلاب آدینه (بازیگر- کارگردان) پروژه‌ی عملی: کارگردانی نمایش صدهانی پر از کلاغ
تئاتر چند رسانه‌ای با نگاهی به تجربیات دو کارگردان معاصر گی کاسیه و رومئو کاستلوچی
گروه تئاتر نان و عروسک (تحلیل شیوه کارگردانی پیتر شومان) پروژه عملی: کارگردانی نمایش یادآوری یازده عمل ساده
مفهوم فضا در نمایش‌های سنتی ایرانی با تأکید بر تعزیه و تخت حوضی پروژه عملی: اجرای نمایش صماه و پلنگ
مدیریت، سیاستگذاری، برنامه و بودجه در تئاتر دفاع مقدس
اقتباس تئاتری و موقعیت پسااستعماری (بررسی نمونه‌ای ‎۵‎ اقتباس از متون غربی در ایران) پروژه عملی: کارگردانی نمایش صیک نفر اینجا
تصویر زن در تئاتر ایران از ‎۱۲۳۳‎ تا ‎۱۳۱۸‎ پروژه عملی: کارگردانی تئاتر “پرنده-دریا
بررسی زمینه‌های سیاسی و اجتماعی رویکرد به تئاتر ابزورد دردهه‌های چهل و پنجاه شمسی در ایران
فرایند تمرکز و رهایی‌سازی در کار بازیگر پروژه عملی: اجرای نمایش نسل کشی.
رویکردهای اجرایی سه کارگردان در حیطه تئاتر مستند آنا دیور اسمیت، امیلی مان و مارتین دابرمن پروژه عملی: کارگردانی نمایش ” آتش در آینه”
تئاتر پداگوژی و کارکردهای اجتماعی آن پروژه عملی: کارگردانی نمایشی بر اساس طرحی از رمان پاییز پدرسالار.
شیوه‌های اجرایی دو کارگردان تئاتر لهستان (تادئوش کانتور و یرژی گروتوفسکی) پروژه عملی: کارگردانی نمایش “مکبث
ارتباط کارگردانی و طراحی لباس در تئاتر معاصر ایران (با تاکید بر تجربیات چند کارگردان تئاتر ایران در ده هشتاد) پروژ عملی: “پیش از بمباران
روند اقتباس از نمایشنامه برای فیلم (مطالعه موردی: اقتباس‌های سینمایی فون تریر و پازولینی از تراژدی مده‌آ اثر اوریپید) پروژه عملی: کارگردانی “یک صحنه از نمایشنامه مده‌آ اثر ژان آنوی
بررسی نظریه‌ها و شیوه‌ی کار کارگردان و نظریه‌پرداز معاصر تئاتر فرانسه آنتوان ویتز پروژه‌ی عملی: نگارش و کارگردانی نمایش “هملت به روایت هوراشیو”
ریچارد فورمن و “تئاتر هستی‌شناسانه- تشنج آفرین” پروژه عملی: کارگردانی نمایش “سم”
کار کارگردان با بازیگران (در تمرینات دو کارگردان حرفه‌ای تئاتر امروز ایران) پروژه‌ی عملی: کارگردانی نمایش “تاریکی همچون رؤیا”
تئاتر دانشگاهی در ایران (شکل‌گیری، تحولات، نقاط عطف) پروژه عملی: کارگردانی نمایش “من رویاهایم را در ماه خاک می‌کنم”
نشانه‌شناسی مرگ در آثار سه نمایشنامه‌نویس معاصر ایرانی (ساعدی، بیضایی، نعلبندیان) پروژه عملی: کارگردانی نمایش رگ و ریشه دربدری
سیر تحول حضور زنان در تئاتر ایران (از نمایشهای زنانه تا تئاتر اروپایی) پروژه عملی: کارگردانی نمایش “دعوت
جایگاه تماشاگر در نظریات اجرایی آگوستوبوآل پروژه‌ی عملی: کارگردانی نمایشنامه‌ی “کوسه‌نشینان
بازتاب آئین‌های مردمی در تئاتر معاصر کردستان پروژه‌ی عملی: کارگردانی نمایش آنتیگونه
جایگاه نقد در تئاتر امروز ایران (با تأکید بر نقد اجرا) پروژه عملی: کارگردانی نمایش “هملت
تحلیل تمرینهای بازیگری در کتابهای آموزش تئاتر در ایران پروژه عملی: کارگردانی نمایش “حقایقی در رابطه با سگها و گربه‌ها
آراء و نظریات اجرایی “پیتر سلارز” در تئاتر پروژه عملی: کارگردانی نمایش “خیانت” نوشته “هرولد پینتر”
مقایسه‌ی تراژدی شکسپیری با تراژدی یونان باستان (مطالعه‌ی موردی نمایشنامه‌های هملت و ا دیپ شهریار) عنوان عملی: ا دیپ، سوفوکل
شیوه پردازی در کارگردانی تئاتر در نیمه‌ی اول قرن بیستم با نگاهی به آثاروسوالد میرهولد و ایرلین لونیه پو پروژه
عملی: کارگردانی چند صحنه از نمایشنامه اتللو
قراردادهای نمایشی در نمایش نوی ژاپن پروژه عملی: کارگردانی نمایش “حراج”
رویکرد به تئاتر شرق با تاکیدی بر نظریات وسوالد میرهولد، ادوارد گوردن کریگ و برتولت برشت پروژه عملی: کارگردانی نمایش “دراماتورژی و اجرای آزاد از نمایشنامه بیرون جلوی در
صوفیان، قلندران و امر نمایش در ایران پروژه عملی: کارگردانی نمایش “افسایقونه
زنان در نمایشنامه‌های بهرام بیضایی (افرا، یا روز می‌گذرد) و نسبت آن‌ها با جهان اجتماعی پروژه عملی: بازیگری در نمایش “جهان انزوا
ارتباط ماسک و بدن در روش آموزشی ژاک‌لوکوک پروژه عملی: نمایش (مده) اثر ژان آنوی
بررسی نشانه‌شناختی مکان در تئاتر دفاع مقدس (با تاکید بر نمایش‌های کانال کمیل، اسماعیل اسماعیل، چهار حکایت از چندین حکایت رحمان) پروژه‌ی عملی: کارگردانی نمایش اولئانا.-
چگونگی آشنایی ایرانیان با تئاتر غربی از ابتدا تا سال ‎۱۲۹۹ ش. پروژه عملی: کارگردانی نمایشنامه‌ی وقتی از بریدگی‌های خون بار عصب می‌گذرد
بداهه‌سازی و فرایند آن در کار دو کارگردان ایرانی (مسعود دلخواه، حمید پورآذری) پروژه عملی: روز خداحافظی، نویسنده: شهرام احمدزاده.-
بررسی زندگی و آثار پرویز پورحسینی پروژه عملی: کارگردانی نمایش صادیپ شهریار
ضرورت بهره‌گیری از تئاتر برای آموزش در مدارس ایران پروژه عملی: کارگردانی نمایش گریه کن ابر سفید نویسنده: سید حسین فدایی حسین
انعکاس پرفورمنس آرت (هنر اجرا) در تئاتر معاصر ایران پروژه عملی: اجرای نمایش “تخیل خالی خیال
 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *