آشنایی دانشجویان با زیرساخت ­ها، از برنامه ­ریزی برای طراحی تا ساخت و ساز، بهره برداری و نگهداری از اهداف رشته تحصیلی مهندسی عمران می­باشد. همچنین مطالعه بهبود زیرساخت­ های موجود هدف مطالعه این رشته تحصیلی است و شامل مطالعه علوم پایه همچون ریاضیات، فیزیک، شیمی، علم مواد و همچنین طراحی می­شود. ارزیابی ساختمان، مشاور مهندسی عمران، مهندس شهرداری، مهندس طراح، مهندس سایت، مهندس سازه، مهندس آب از کاربردهای این رشته است. گروه تحقیقاتی تزیازان با به کارگیری اساتید مجرب، متعهد و متخصص خدمات مشاوره و آموزش مهندسی عمران را با بالاترین کیفیت ارائه می­دهد.

 

فصل بندی پایان نامه

درست مانند نگارش پروپوزال، برای نگارش پایان نامه مهندسی عمران نیز باید به طور کامل دستورالعمل دانشگاه را رعایت کرد. فصل‌بندی پایان نامه عمران تقریبا در تمامی دانشگاه‌ها مشابه است، اما گاهی در موارد کوچک همچون برخی نامگذاری‌ها تفاوت‌هایی دیده می‌شود. در ادامه فصل‌های پایان‌نامه عمران و محتوای مورد نیاز هر فصل را مرور می‌کنیم.

 

مقدمه

اولین فصل پایان­نامه به نگارش مقدمه تحقیق اختصاص دارد. در این فصل باید خیلی کوتاه و مختصر به دلایلی که منجر به ارائه پژوهش شده، پرداخت. به دلیل کوتاه بودن این فصل، شباهت بسیاری به پروپوزال دارد.

 

پیشینه تحقیق

قبل از شروع تحقیق همه دانشجویان در مورد موضوع انتخابی و پژوهش‌هایی که تاکنون انجام شده، به‌خوبی تحقیق کرده‌اند. اما اکنون باید تحقیقات خود را به صورت دسته‌بندی شده و با جزئیات کامل در فصل دوم پایان نامه ذکر کنند. نتایج گرفته شده در تحقیقات پیشین نیز جز مواردی است که باید در این فصل اشاره‌ای مختصر به آن داشت.

 

روش تحقیق

پس از توضیحات تحقیقات در فصل دوم، در این فصل دانشجو باید تفاوت روش پیشنهادی خود با روش‌های پیشین را بیان کند. ابزارهای مورد استفاده، پایگاه داده‌ها، فرمول‌ها و هرآنچه که دانشجو به کار می‌برد باید به تفصیل شرح داده شود.

 

نتایج

نتایجی که دانشجو از پژوهش انجام شده، گرفته است با جزئیات کامل شرح داده می‌شود. استفاده از نمودارها و جداول در این فصل به دانشجو در ارائه بهتر نتایج کمک شایانی می‌کند.

 

بحث و پیشنهادات

نتایج تحقیق با نتایج روش‌های پیشین مقایسه می‌شود تا تفاوت‌های روش جدید با روش‌های قبلی به‌خوبی آشکار شود. بهتر است این مقایسه به‌طوری ملموس و قابل درک و در معیارهای سنجش درست انجام شود و در ادامه این فصل دانشجو پیشنهادات خود برای ادامه راه پژوهش را بیان می‌کند.

 

جلسه دفاع از پایان‌نامه

پس از پایان یافتن نگارش پایان نامه، جلسه دفاع با هماهنگی استاد راهنما، مشاور و داوران مشخص می‌شود. در روز دفاع دانشجو باید ابتدا مقدمات جلسه دفاع را فراهم کند و سپس برای ارائه پژوهش و دفاع از پایان­نامه خود آماده شود. تسلط کافی روی پایان نامه و تمامی بخشها و جزئیات آن به دانشجو کمک میکند تا ارائه‌ای بدون نقص داشته باشد. برای این منظور باید تمامی فصول همراه با جزئیات کامل مرور شود. هرچه ارائه دانشجو روان‌تر باشد توجه داوران را بیشتر جلب کرده و احتمال گرفتن نمره بالا را بیشتر می‌کند. تهیه فایل پاورپوینت دفاع به گونه‌ای متفاوت و جذاب نیز از دیگر موارد تاثیرگذار روی اساتید و داوران است. باید به خاطر داشت که در فایل پاورپوینت پایان­نامه نباید متن زیادی درج شود، بلکه باید موارد به صورت تیتروار ذکر شود و توضیحات دانشجو مکمل فایل باشد. استفاده از نمودار و جداول به خصوص هنگام ارائه نتایج تحقیق بسیار کمک­کننده خواهد بود. دانشجو با رعایت موارد گفته شده می‌تواند با نمره‌ای قابل قبول جلسه دفاع را به اتمام برساند.

 

گرایش های مختلف رشته مهندسی عمران

این رشته دارای گرایشات مختلفی می­باشد:

سازه (Structural)

شاخه ای از مهندسی که به طراحی و تجزیه و تحلیل ساختارهای مدنی، مکانیکی، هوا فضا و دریایی مربوط می­شود. این رشته در مهندسی سازه برای تعیین و طراحی چارچوب ساختمان­ها، خطوط لوله و پلها کاربرد دارد تا بتوانند وزن خود را حفظ و مقاومت کنند.

زلزله (Earthquake)

ژئوتكنيك (Geotechnics)

راه و ترابري (Road and transportation)

مديريت منابع آب (Water resources management): دانشجویان را با پیچیدگی­های مدیریت این منابع طبیعی حیاتی آشنا می­سازد.

آب و سازه­هاي هيدروليكي (Water and hydraulic structures)

سواحل، بنادر و سازه­هاي دريايي (Beaches, ports and marine structures)

حمل و نقل (transportation)

مديريت ساخت (Construction management)

محيط زيست (Environment)

ساختمان­هاي هوشمند (Smart buildings)

مهندسي خطوط راه آهن (Railroad engineering)

چگونگی طراحی عناصر راه­آهن و ماشین­های ریلی از آموزه­های این رشته می­باشد. دانشجویان این رشته در مورد نیاز عملی عملیات یک قطار و یا ماشین های ریلی آموزش می بینند وهمچنین مطالعاتی در زمینه های تجهیزات، عملیات و ایمنی ماشینها و مسیرهای ریلی خواهند داشت. مدیریت پروژه، عملیات، ساخت و نگه­داری ماشینهای ریلی، طراحی و توسعه استانداردها از کاربردهای این رشته است.

مهندسي پدافند غيرعامل (Inactive Defense Engineering)

تمرکز بر توسعه و تولید تکنولوژی برای اطمینان از امنیت ملی و حفظ ثبات دولتها و ملل در سراسر جهان استفاده از اهداف آموزش این رشته است. از کاربردهای آن می توان به  طراحی یک هواپیمای بدون سرنشین (UAV)، انجام تعمیرات نرم افزار، سرورهای امن نظامی و نظارت بر کیفیت و روش بهبود اشاره نمود.

سازه هاي دفاعي (Defense structures)

طراحي (Design)

 

مشاوره انجام پایان نامه مهندسی سازه

موضوع رشته مهندسی سازه طراحی پل‌ها، ساختمان‌ها، ساخت تأسیسات نفتی روی خشکی، سدها و غیره و اجزاء تشکیل دهنده آن طراحی و آنالیز سازه می‌باشد که محاسبه تنش‌ها و نیروهای فعال در ساختمان می‌شود. برخی از مهندسین ساختمان در زمینه‌های گوناگون و متفاوت دیگر مشغول به کار می‌شوند. از قبیل طراحی هواپیما و فضاپیما و حتی وسایل پزشکی. از آنجا که این فارغ­التحصیلان علاوه بر تواناییهای یک کارشناس عمران، از نظر علمی و نظری و پژوهشی در یک زمینه خاص، معلومات بیشتری دارند، بدین جهت کارایی بیشتری نیز دارند و از مطالب فراگرفته شده می‌توانند در زمینه طراحی و محاسباتی دقیق و تخصصی‌تر و همچنین پژوهشی، استفاده نمایند. این گونه فارغ­التحصیلان ضمن آنکه فرصت جذب در تمام محیطهای جذب فارغ التحصیلان کارشناسی را دارند، مسئولیتهای بالاتر و سنگین‌تر علمی، پژوهشی و اجرائی را بعهده می‌­گیرند. پس از پایان دوره دکتری تخصصی امکان همکاری در دانشگاه‌ها و سایر مراکز علمی و پژوهشی بعنوان هیات علمی برای آنها میسر خواهد شد.

مشاوره انجام پایان نامه مهندسی ژئوتکنیک (خاک و پی)

پایه و اساس مهندسی سازه مهندسی ژئوتکنیک می‌باشد. در خصوص اهمیت مهندسی ژئوتکنیک به سختی می‌توان اغراق نمود، زیرا ساختمان و سازه بایستی در ارتباط مستقیم با زمینی که بر روی آن قرار می‌گیرد باشد، مهندسی ژئوتکنیک به خصوصیات و مشخصات خاک و فنداسیون و پی و دینامیک خاک ارتباط دارد. همچنین مباحث مربوط به تونل‌ها، سدهای خاکی و آزمایشگاه‌های مکانیک خاک در زمره‌ی فعالیت‌های مهندسی ژئوتکنیک قرار می‌گیرد.

 

مشاوره انجام پایان نامه مهندسی حمل‌ونقل

این رشته مهندسی در ارتباط با تئوری صف بندی، جریان حرکت ترافیک، طرح هندسی راه و رفتار رانندگان می‌باشد.

 

مشاوره انجام پایان­نامه مهندسی محیط­زیست

در ارتباط با عملکرد مواد شیمیایی و زیست‌شناسی موجودات و یا اتلاف گرما و انرژی حرارتی، تصفیه و پالایش آب و هوا و اصلاح و بهبود محل و مکان‌هائی که در اثر ضرر و زیان‌های قبلی صدمه دیده‌اند، صحبت می­کند. موضوعات تحت پوشش مهندسی محیط زیست عبارتند از: تصفیه آب، دفع فاضلاب، مدیریت خسارت و صدمات و آسیب‌های پرخطر. مهندسی محیط­زیست با هیدرولوژی و علم هواشناسی در ارتباط است، تا جائیکه اطلاع از آب و جریانات و دانستن چگونگی انتقال آلوده‌کننده‌ها نیاز می­باشد. مهندسی محیط زیست نیز شامل واکنش در برابر آلودگی صنعتی است. این رشته بخش پیشرفته و مدرن بهداشت است.

 

مشاوره انجام پایان­نامه مهندسی سازه‌های هیدرولیکی

درباره حرکت و انتقال مایعات و بطور اخص آب صحبت می­کند و به طور یقین ارتباط با طراحی پل‌ها، سدها، کانال‌ها، اسکله‌ها پیدا دارد و با هردو موضوع مهندسی محیط­زیست و بهداشت نیز ارتباط پیدا می­کند.

 

مشاوره انجام پایان نامه مهندسی زلزله

نظر به موقعیت و شرایط جغرافیایی ایران، هم‌ اکنون یکی از بخش‌های اصلی در طرح و محاسبه‌ی سازه‌های مختلف، بررسی سازه در مقابل زلزله می‌باشد. مبحث مهندسی زلزله بررسی رفتار سازه‌های مختلف از جمله ساختمان‌ها، پل‌ها، سدها و …. تحت زلزله و طراحی آن‌ها در مقابل زلزله می‌باشد.  انجام پایان نامه مدیریت ساخت انجام مناسب و بهینه‌ی هر پروژه در گرو مدیریت صحیح و اصولی می‌باشد، به خصوص در پروژه‌های عمرانی که با بخش‌های مختلفی در ارتباط است و معمولاً افراد زیادی در آن فعالیت دارند، نقش مدیریت پررنگ‌تر می‌باشد. در این گرایش انواع روش‌های مدیریتی، پیمان‌ها و قراردادها، برآورد هزینه‌ها انواع روش‌های اجرایی مطرح می‌شوند.

 

مشاوره انجام پایان نامه مهندسی راه و ترابری

این رشته در ارتباط با روش‌های روسازی و زیرسازی و طرح هندسی انواع راه و مباحث مربوط به راه‌آهن و فرودگاه می‌باشد. بنابراین علاوه بر طراحی کامل راه‌های ارتباطی ماشین‌رو طراحی باند فرودگاه، برج‌های مراقبت و همچنین طرح کامل راه‌آهن اعم از مشخصات فنی و هندسی آن مورد توجه این گرایش است.

مشاوره انجام پایان نامه مهندسی سازه‌های دریایی

عمده موضوع این رشته طراحی سازه‌های مختلف دریایی مانند انواع سکوها، اسکله‌ها و تأسیسات و تجهیزات بندری است. با توجه به کادر پژوهشگران مجرب موسسه تزیازان در رشته مهندسی عمران، شما می­توانید در زمینه مشاوره در ارائه موضوع، ادبیات تحقیق، روش تحقیق، شبیه­سازی، آزمایشگاه، روش­های آماری و … می­توانید از خدمات این مؤسسه بهره­مند شوید.

 

دروس مربوط به رشته مهندسی عمران

دروس این رشته در طول تحصیل:

دروس مشترک در گرایشات مختلف مهندسی عمران:

ریاضیات عمومی، فیزیک عمومی، برنامه­نویسی کامپیوتر، آمار و احتمالات مهندسی، محاسبات عددی، استاتیک، دینامیک، مقاومت مصالح، مکانیک خاک، زمین­شناسی مهندسی، متره و برآورد پروژه.

 

دروس تخصصی مهندسی عمران:

تکنولوژی بین، تحلیل سازه، بارگذاری، مهندسی پی، سازه های بتنی، سازه های فولادی، روش‌های  اجرایی ساختمان، مکانیک سیالات، هیدرولیک، هیدرولوژی مهندسی، رسم فنی و نقشه کشی ساختمان، نقشه برداری و عملیات، مهندسی آب و فاضلاب، بناهای آبی، اصول و مبانی معماری و شهرسازی، پروژه سازه‌های فولادی، روش های خرابی ساختمان، راه سازی و پروژه، روسازی، مهندسی ترابری، راه آهن، مهندسی ترافیک.

 

دروس تخصصی گرایش عمران- آب:

تکنولوژی، تحلیل سازه، بارگذاری، مهندسی پی، سازه‌های بتنی، سازه‌های فولادی، روش‌های اجرایی ساختمان، مکانیک سیالات، هیدرو لیک، هیدرولوژی مهندسی، رسم فنی و نقشه کشی ساختمان، نقشه­برداری و عملیات اجرایی، مهندسی آب و فاضلاب و بناهای آبی، شیمی عمومی، هواشناسی، مهندسی سیستم، ماشین­های آبی و ایستگاه­های پمپاژ، شیمی میکروبیولوژی آب، فرایند تصفیه، مقدمه­ای بر بهداشت محیط.

 

نرم افزارهای کاربردی برای انجام پایان نامه مهندسی عمران

 MATLAB: نرم افزاری مطلوب برای برنامه نویسی و محاسبات در تمامی شاخه های مهندسی عمران می­باشد.

 SAP:نرم­افزار تحلیل و طراحی سازه­های مهندسی است که برای طراحی و تحلیل در شاخه­های سازه و زلزله و پدافند غیر عامل کاربرد دارد.

 ETABS: نرم­افزار تحلیل و طراحی سازه­های ساختمانی که برای طراحی و تحلیل در شاخه­های سازه و زلزله و پدافند غیر عامل کاربرد دارد.

 PERFORM: تحلیل و طراحی سازه­های ساختمانی تحت زمین­لرزه که برای طراحی و تحلیل در شاخه­های سازه، زلزله و پدافند غیرعامل کاربرد دارد.

 MSP: بررسی مالی، زمانی و مدیریت جامع پروژه­ها در گرایش مدیریت ساخت..

 FLOW-3D/FLUENT: تحلیل و طراحی رفتار سیالات و سازه های آبی که برای طراحی و تحلیل در شاخه­های سازه­های هیدرولیکی، سازه­های دریایی، آب، مهندسی رودخانه کاربرد دارد.

انجام پایان نامه عمران با  FLAC: تحلیل و طراحی رفتار سیالات و سازه های آبی که برای طراحی و تحلیل در شاخه­های سازه های هیدرولیکی، سازه­های دریایی، آب، مهندسی رودخانه کاربرد دارد.

 ABAQUS: تحلیل اجزای محدود سازه های مهندسی و بررسی های میکرو آنها استفاده می­شود. امکانات تحلیل و گرافیکی و پردازنده­های قوی این نرم­افزار موجب شده است که در تحلیل سازه­ها در شاخه­های سازه و سازه­های هیدرولیکی و زلزله و راه و ترابری و ژئوتکنیک و راه‌آهن و سازه­های دریایی و پدافند غیر عامل کاربرد داشته باشد.

 ANSYS: تحلیل اجزای محدود سازه های مهندسی و برای بررسی­های ریزمقیاس آنها استفاده می­شود.

امکانات تحلیل و گرافیکی و پردازنده های قوی این نرم افزار موجب شده است که در تحلیل سازه ها در شاخه های سازه و سازه های هیدرولیکی و زلزله و راه و ترابری و ژئوتکنیک و راه‌آهن و سازه های دریایی و پدافند غیر عامل کاربرد داشته باشد.

SEISMO STRUCT: تحلیل و طراحی لرزه­ای که در شاخه­های سازه، زلزله و پدافند غیر عامل کاربرد دارد.

PLAXIS: تحلیل اجزای محدود سازه‌های زمینی است که در شاخه­های سازه و سازه‌های هیدرولیکی و ژتوتکنیک و راه و ترابری و راه‌آهن کاربرد داشته باشد.

OPEN-SEES: تحلیل سازه­های مهندسی که در تحلیل سازه­ها در شاخه­های سازه و زلزله کاربرد دارد.

انجام پایان نامه عمران با ENVI: این نرم افزار به منظور بررسی تصاویر ماهواره ای و GPS در گرایش راه و ترابری محیط زیست و نقشه­برداری کاربرد دارد.

 

 

انجام پایان نامه عمران با CIVIL-3D: این نرم­افزار پرکاربردترین نرم افزار مهندسی و بالاخص رشته عمران بوده که در تمامی پروژه­های نقشه­کشی، نقشه برداری، طراحی ساختمانها، خطور انتقال آب و هر مبحث طراحی سازه­ای و خاکبرداری یا خاکریزی دیگری مورد استفاده خواهد بود.

 CEQUAL: آنالیز کیفی مخازن تامین­کننده آب شرب به عنوان یک منبع استراتژیک.

 WEAP: مدیریت عرضه و تقاضا در مدل­های تحلیل سیستم منابع آب

 MODFLOW: تحلیل هیدرولیکی آب موجود در آبخوانها (آب زیرزمینی) توسط سه شرکت GMS،PMWIN وVisual MODFLOW به صورت گرافیکی

HEC SERIES:: با در اختیار داشتن نرم­افزار متعدد قابلیت شبیه­سازی بارش و رواناب، هیدرولیک جریان رودخانه ، پخش سیلاب و غیره .

 WATER GEMS: شبیه سازی جریان­های تحت فشار همانند شبکه آب شهری.

 SEWER GEMS::  شبیه سازی شبکه فاضلاب که به عنوان جریان ثقلی در بستر یک لوله.

 

پایگاه­های معتبر مقالات برای انجام پایان نامه مهندسی عمران

مهم ترین پایگاه­های مقالات بر اساس سطح مقالات و تعداد ارجاعات به صورت زیر طبقه­بندی می­شود:

Science Direct: پایگاه الزویر یکی از مفیدترین منابع مقاله به حساب می­آید که حوزه‌های مختلف علوم مهندسی، پایه، انسانی و پزشکی را شامل می شود.

Springer: این پایگاه نیز همچون الزویر تمامی زمینه های علم را شامل می­شود که به تازگی مقالات با کیفیتی در زمینه ی مهندسی عمران در آن به چاپ می­رسد.

 

جایگاه شغلی مهندسی عمران

يك گروه از مهندسان با گرايش‌ها و سطح تخصص‌هاي مختلف معمولاً در پروژه‌هاي بزرگ کار می­کنند تا پروژه طراحي و اجرا شود. به عنوان مثال، در ساخت يك سد، ابتدا بحث طراحي آن مطرح است. گرايش منابع آب تعيين مي‌كند كه سد اگر در جايي خاص احداث شود، وضع آب پشت آن چطور خواهد بود و سد كجا احداث شود، بهتر است. لازم به ذكر است كه گرايشات هيدروليك سازه هيدروليكي، منابع آب، سازه، زلزله و خاك و پي كه در اينجا ذکر شدس، جزء گرايش‌هاي مهندسي عمران در مقطع كارشناسي ارشد هستند.

گرايش هيدروليك و سازه هيدروليكي، به كمك گرايش سازه، وظيفه طراحي ساختمان اين سد را بر عهده دارند. گرايش زلزله، وظيفه ايمني سازي سد در برابر زلزله و تغيير طرح سازه آن به نحوي كه در برابر زلزله مقاوم باشد و گرايش خاك و پي، وظيفه بررسي پي و تكيه‌گاههاي سد و ميزان دوام آنها را بر عهده دارد و سرانجام در هنگام اجرا، يك نقشه بردار وظيفه اجراي دقيق بخشهاي مختلف سد و تعيين محل دقيق احداث آن و مثلاً محل دقيق تكيه‌گاهها و پي‌ها را به عهده دارد. اصولاً مهندس عمران شانس كار زیادی دارد چون در طرح‌ها و ساخت بسیاری از كارهای عمرانی، حضوری فعال دارند. البته باید توجه داشت كه هر دانشجوی عمران نمی‌تواند فرصت‌های شغلی خوبی داشته باشد بلكه باید در دوران تحصیل به دنبال پژوهش، تحقیق و یاد گرفتن باشد نه اینكه تنها واحدهای دانشگاهی را بگذراند، چون شرط اساسی تربیت نیروی كارآمد تحقیق، پژوهش و یادگیری است. دست آخر، همه اين مهندسان به كمك تعداد زيادي از مهندسان رشته‌هاي ديگر مثل مهندسان مكانيك و برق، كار ساخت بدنة سد و نصب تجهيزات مربوط به آن را به انجام خواهند رسانيد.

 

 

بانک موضوعات رشته مهندسی عمران

شناسایی و ارزیابی ریسک های پروژه های دو عاملی EPC حوزه آب و فاضلاب کشور با رویکرد ارایه مدل مدیریت ریسک.
مطالعه و اولویت بندی کلیدی ترین عوامل بروز تعارض و ادعا در قراردادهای سه عاملی با رویکرد ارایه چارچوب مدیریت روابط بین عوامل پروژه.
بررسی و مقایسه مدل های پیش بینی جریان نقدینگی از از منظر پیمانکار جهت تعیین مناسب ترین مدل متناسب با پروژه های عمرانی کشور.
شناسایی و ارزیابی ریسک های مالی و قراردادی پروژه های مشارکتی دولتی و خصوصی حوزه آزاد راه کشور.
بررسی و مقایسه مدل های مدیریت زنجیره تامین جهت انتخاب مناسب ترین مدل برای صنعت ساخت کشور.
شناسایی و ارزیابی کلیدی ترین ریسک های اجرایی در پیاده سازی مدیریت زنجیره تامین در پروژه های عمرانی.
مطالعه و ارزیابی اثرات مدیریت روابط بین عوامل و دینفعان پروژه بر شاخص های عملکردی پروژه.
مطالعه و تحلیل سیر تغییر روش های سنتی به صنعتی سازی صنعت ساخت با روش  SWOT.
مدل سازی توسعه عملکرد با کیفیت (QFD) در راستای گسترش و ترویج روش های صنعتی اجرای ساختمانهای مسکونی.
شناسایی و ارزیابی ریسک های اثرگذار بر رویکرد فعالین صنعت ساخت در به کارگیری روش های صنعتی ساخت با روش FMEA.
مدلسازی جریان نقدینگی پروژه های صنعتی ساخت با روش تدارک مشارکتی (PPP) تحت تاثیر ریسک های مالی.
شناسایی و ارزیابی موانع پیاده سازی اصول توسعه پایدار برمبنای استاندارد لید در ایران.
بررسی و ارزیابی نقش مدیران پروژه در پیاده سازی اصول توسعه پایدار در مگاپروژه های کلانشهر تهران.
مدلسازی فاکتورهای ریسک های جهانی اثرگذار بر عملکرد هزینه ای پروژه های عمرانی.
الگوهای موفقیت مدیریت پروژه و اثرات آن ها در موفقیت پروژه های ساختمانی.
بررسی تاثیر چیدمان مناسب کارگاه های ساختمانی.
بررسی علل مقاومت و عدم اجرای صحیح مدیریت ایمنی.
ارزیابی عملکرد سازه های پیش ساخته.
شناسایی و رتبه‌بندی عوامل مؤثر در تعمیر و نگه‌داری ماشین‌آلات.
اولویت‌بندی فاکتورهای موثر بر افزایش ایمنی ساخت در پروژه ها.
ارزیابی مقایسه ای پروژه های مسکونی ساخت و ساز، شناسایی و ضعف و قوت آنان.
بررسی و رتبه بندی پارامترهای موثر بر ایمنی پروژه‌های.
شناسایی علل و عوامل عدم اجرای کامل مبحث ۱۹ مقررات ملی ساختمان.
امکان سنجی استفاده از استراتژی برون سپاری در تامین نیروی انسانی در پروژه ها.
مهندسی عمران مدیریت ساخت بپردازیم:
بررسی عوامل موثر بر موفقیت یا عدم موفقیت قراردادهای EPC در پروژه های عمرانی.
ارزیابي عملکرد منابع انساني بر اساس الگوهاي شایستگي در پروژه هاي ساختماني.
بررسی و رتبه بندی عوامل موثر بر میزان ایمنی راه ها.
بررسی و رتبه بندی مشکلات راهسازی در راه های هموار و کوهستانی.
شناسائی و اولویت بندی عوامل موثر بر آسیب دیدگی جاده های آسفالته.
شناسائی و اولویت بندی عوامل موثر در مقاومت لغزندگی راه ها و کاهش تصادفات.
عوامل تاخیر پروژه های EPC با توجه به مراحل و عوامل پروژه.
شرایط عمومی پیمان و ارائه راهکارها.
مديريت زمان، هزینه، کیفیت و مقاوم سازي ساختمان(سنتي و نوين) در اثر خوردگي آرماتور به روش SWOT.
بررسی موفقیت یا عدم موفقیت قراردادهای EPC در پروژه های عمرانی.
بررسی خوردگی آرماتورها در سازه های بتنی.
تأمین مالی پروژه هاي نوسازي بافت فرسوده.
دلایل تخريب سدهاي خاكي با متد فازی.
اولويت بندي ريسك هاي تهديد كننده سلامت نيروي انساني در پروژه هاي.
شناسایی و ارزيابي راه های جلب مشاركت پروژه هاي عمراني.
بررسی و رتبه بندی عوامل موثر در انتخاب نوع قرارداد.
رتبه بندی عوامل موثر در انتخاب محل و نوع سازه اسکان موقت.
تحلیل پایداری شیب در معادن روباز با استفاده از نرم افزار Plaxis.
طراحی پایداری دیواره ها ی قائم حاصل از گود برداری با استفاده از میخ کوبی و H-pile با نرم افزارهای تعادل حدی و المان محدود (Plaxis , Geoslope).
بررسی پایداری خاک مسلح شده زیر پی با ژئوتکستایل برای ساختمان های با ارتفاع متوسط.
بررسی و مقایسه انواع دیوارهای حایل با دیوار خاک مسلح از نظر فنی و اقتصادی برای مشخصات مختلف خاک.
مدلسازی عددی بهسازی خاک به روش تراکم دینامیکی در خاکهای دانه‌ای جهت تعین الگوی کوبش مناسب.
تعیین جابجایی های حاصل از گودبرداری در ترانشه های قائم و ارزیابی سیستم میخکوبی در کنترل آن ها.
بررسي اثرات ريشه هاي درختان در پايدارسازي شيبها.
پیش‌بینی رفتار تنش ـ کرنش خاک‌های رسی با استفاده از سیستم استنتاج فازی.
تحلیل لرزه‌ای دیواره گود مسلح‌شده با مهاری.
عوامل موثر بر ضریب شبکه ای میکروپایل ها.
بررسی اثر پارامترهای موثر در طراحی مهارهای زمینی.
بررسی ظرفیت باربری پی های پوسته ای نواری بر خاک­های ماسه­ای.
بررسی رفتار تحکیمی خاک های ریز دانه با استفاده از دستگاه تحکیم هیدرولیکی.
بررسی تاثیر تورم خاک های متورم شونده بر پی.
اصلاح خاک های ریز دانه (بوسیله آهک)
مدل سازی روش تیرکهای مورب در گودبرداری با نرم افزار Plaxis دو بعدی.
تحلیل شمع ها تحت بارگذاری محوری و جانبی و بکارگیری آن در بهینه­سازی گروه شمعها.
طراحی لرزه ای دیوار خاک میخکوبی شده.
مقایسه و ارزیابی روش های مختلف تحلیل سدهای خاکی در برابر زلزله.
تحلیل پایداری شیروانی های خاک مسلح به روش تعادل حدی.
مقایسه تحلیل تنش- کرنش سدهای خاکی با دو روش اجزای محدود (Plaxis) و تفاوت های محدود.
اجرای تونل و بررسی عملکرد حائل بندی و پوشش.
تحلیل و طراحی فیلترها در سدهای خاکی.
بهینه سازی ابعاد کانال های انتقال آب پوشش دار با توجه به شرایط اقلیمی و منطقه ای ایران.
بهره گیری از نتایج آزمایش مارشال و ضریب برجهندگی در طرح مخلوطهای بازیافت سرد آسفالت کف قیری.
مقایسه ضریب تغییر شکل خاک با آزمایش بارگذاری صفحه در محل و آزمایشگاه.
پیش بینی نشست سطح در اثر حفر تونل های سطحی با استفاده از مدل سه بعدی تونل در نرم افزار.
تاثیر مقدار و توزیع ضریب عکس العمل بستر در تحلیل و طراحی پی های گسترده.
ارزیابی خاک های رمبنده و روش های مقابله با آن.
کاربرد شبکه عصبی مصنوعی در پیش بینی تغییر مکان جانبی دیوار حائل.
بررسی ظرفیت باربری پی های حلقوی با استفاده از روش خطوط مشخصه.
بررسی تاثیر شکست ذرات، تنش همه جانبه و شکل ذرات بر رفتار مکانیکی مصالح دانه­ای.
پیش بینی ظرفیت باربری شمع ها.
تاثیر استفاده از لایه های ماسه ای در جلوگیری از بالازدگی کانال های انتقال آب.
طراحی بهینه اقتصادی دیوار حائل طره ای بتن مسلح.
ظرفیت باربری پی های مسلح شده با ریز شمع ها.
مدل سازی عددی دیوار خاک مسلح به روش محیط دو فازی.
ظرفیت باربری کششی پی های مسلح شده با ریز شمع.
مطالعه عددی بر روی کنترل نشست سطح زمین در اثر حفر تونل های سطحی با استفاده از تزریق جبران کننده.
بررسی تاثیر نگهداری مناسب و به موقع روسازی های راه بر ترافیک جاده ای.
بررسی چالش های پیش رو در روسازی های راه در مناطق سردسیری و ارائه راهکار نگهداری.
بررسی تاثیر خرابی های روسازی راه بر ظرفیت راه.
بررسی روش های اصلاح مدیریتی و مالی راه ها.
تأثير مخلوط بتن آسفالتی بر روی ايمنی راه.
دسته‌بندی تصادفات بر اساس مخارج ايمنی در جاده‌ها.
بررسی تاثیر مدیریت مالی در استراتژی‌های نگهداری پيشگيرانه در رويه‌های آسفالتی.
روشهای ارزيابی گزينه‌های مختلف سيستم حمل ونقل شهری در کلانشهرهای کشور در کاهش آلودگی هوا.
بررسی انواع، ضوابط و عملکرد گذرگاه‌های عابر پياده با رویکرد تامین ایمنی عابرین پیاده.
اتلاف وقت مسافر در سيستم اتوبوسرانی و مقايسه آن با کاربری وسائل نقليه شخصی.
بررسی تاثیر نقش عامل انسانی نسبت به راه در تصادفات جاده­ی کشور.
بررسی علت تصادفات با توجه به طبقه بندی نوع تصادفات (جلو به جلو-جلو به پشت)
بررسی روش های افزایش ارتقای ايمنی در آزاد راه های کشور و ارايه راهکار.
بررسی نقش تسهیل جریان ترافیک در کاهش مصرف انرژی و صرفه جویی آن در حمل و نقل.
بررسی کاربرد تجهیزات نوین کنترل ترافیک در بهره برداری بهتر از سیستم بزرگراه های شهری.
بررسی تاثیرخیرگی نورخورشید در وقع تصادفات جاده ای برون شهری.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *