انجام پایان‌نامه کارشناسی ارشد و دکتری کشاورزی از همان ابتدای تحصیل در ذهن کلیه دانشجویان این رشته است؛ فعالیتی که به مطالعات وسیع، زمان کافی و تلاش بسیار جدی نیاز دارد. کشاورزی از رشته‌های مهم دانشگاهی و تخصص آن برای اقتصاد هر کشوری حیاتی است.  بیش از یک‌سوم مردم جهان به کار کشاورزی اشتغال دارند و در زمینه تولید مواد غذایی نقش بسزایی دارند. این رشته در مقطع کارشناسی ارشد گرایش‌های بسیاری دارد؛ مانند اصلاح نباتات، زراعت، علوم و تکنولوژی بذر، کشاورزی اکولوژیک، مکانیزاسیون کشاورزی، آبیاری و زهکشی، اقتصاد کشاورزی، سازه‌های آبی، آموزش کشاورزی، ترویج کشاورزی، هواشناسی کشاورزی، مهندسی منابع آب و…. در مقطع دکتری نیز این رشته به گرایش‌های مختلفی تقسیم می‌شود؛ مانند زراعت، اصلاح نباتات، مکانیزاسیون کشاورزی، آبیاری و زهکشی، سازه‌های آبی، مهندسی منابع آب، اقتصاد کشاورزی، توسعه کشاورزی و….

روشن است اتمام هر دو دوره کارشناسی ارشد و دکترا با انجام پایان‌نامه کشاورزی رقم می‌خورد و فرآیند سخت و مهم انجام پایان‌نامه کشاورزی مانند هر کار جدی و حساس نیازمند مشاوره و راهنمایی استادان باتجربه است. گروه تحقیقاتی موسسه تزیزان با به کارگیری اساتید مجرب، متعهد و متخصص خدمات مشاوره و آموزش پایان نامه مهندسی کشاورزی را با بالاترین کیفیت ارائه می دهد.

 

اهمیت پایان­نامه مهندسی کشاورزی

این اقدام می­تواند قدمی در راه بهبود فعالیتهای کشاورزی باشد. فارغ­التحصیلان این رشته قادر به فعالیت در خط مقدم این رشته یعنی زمین­های کشاورزی و مراکز دامپروری خواهند بود. به این ترتیب انجام پایان نامه مهندسی کشاورزی در کنار مطالعات آکادمیک و کتابخانه­ای نیازمند مطالعه و پژوهش عملی در زمینهای کشاورزی نیز
می­باشد.

 

گرایش­های مهندسی آب، خاکشناسی، علوم و صنایع غذایی، منابع طبیعی، اقتصاد، ترویج و آموزش کشاورزی، زراعت و اصلاح نباتات، گیاه‌پزشکی، باغبانی و ماشین‌آلات کشاورزی از گرایشات این رشته می‌باشند که دارای زیرمجموعه‌های متنوعی در مقاطع تحصیلی ارشد و دکتری هستند. رشته کشاورزی به دلیل تنوع گرایشات و زیر مجموعه‌­ها از نرم‌افزارهای مختلفی استفاده می‌کند. از جمله نرم‌افزارهای کاربردی که در رشته کشاورزی اهمیت دارند، عبارتند از:

1افزارهای آماری: نرم‌افزارهای آماری به منظور تجزیه و تحلیل دیتاها در رشته‌های مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرند که شامل نرم افزارهای ذیل می‌باشند.

SPSS، SAS، Minitab، R، STATISTICA، Eveiws، NCSS، Lisrel، Expert Choice

در بین نرم‌افزارهای مذکور، نرم­افزارهای SAS، SPSS، R، Minitab و Expert Choice در رشته کشاورزی بیشتر از سایر نرم‌افزارهای آماری مورد استفاده قرار می­گیرند.  موسسه تزیازان با کادری مجرب از متخصصین آمار قادر به مشاوره انجام تجزیه و تحلیل آماری در رشته­های مختلف می­باشد.

 

۲نرم افزارهای ژئو استاتیکی: در رابطه با نرم‌افزارهای ژئواستاتیکی می­توان به نرم­افزارهای ذیل اشاره کرد:

GIS، GS، IDRISI، ERDAS IMAGINE، Opticks و ENVI

 

نرم‌افزارهای مذکور در رشته‌های خاکشناسی، منابع طبیعی و مهندسی آب کاربردهای زیاد و متنوعی دارند. پردازش تصاویر ماهواره­ای مرتبط با خشکسالی و تغییر اقلیم، پهنه بندی های مختلف اعم از اکولوژیکی تا خاکشناسی، پهنه­بندی فلزات در محیط آبی و خاکی، توزیع مکانی و زمانی متغیرهای اقلیمی و خاکی و آبی، شناسایی و ردیابی آلودگی‌ها و غیره از جمله کاربردهای این نرم­افزارها می­باشند. موسسه تزیازان با کادری مجرب از اساتید و دانشجویان داخلی و خارج از کشور در رشته های مذکور، قادر به مشاوره انجام پایان نامه، رساله، مقاله و ایده‌پردازی به دانشجویان، اساتید و غیره می‌باشد.

 

۳نرم‌افزارهای بیوانفورماتیک و ژنتیکی: این نرم‌افزارها شامل:

PrimerX، FirstGlance in Jmol، Recombination Detection Program، Gene Runner، Modeller، SnapGene، ProSeq، MicroMeasure، DNASTAR Lasergene Suite، Flapjack، STRUCTURE، MapChart، DnaSP

 

نرم‌افزارهای فوق در رشته اصلاح نباتات و بیوتکنولوژی کشاورزی کاربردهای فراوانی دارد و از این نرم‌افزارها به منظور طراحی پرایمر و شناسایی DNA و غیره استفاده می­کنند.

 

بهره­مندی ازکادر مجرب از رشته‌های مختلف و بهره‌گیری از وجود برخی از اساتید داخلی و خارجی در زمینه آموزش و مشاوره انجام پایان نامه، رساله، مقاله، پذیرش، فرصت مطالعالتی و غیره این مؤسسه پیشتاز می­باشد و به دلیل همکاری تیمی از قابلیت­های خوبی در مقایسه با سایر مؤسسه­ها برخودار است؛ چرا که در برخی از رشته­های کشاورزی نیاز به کار تیمی می باشد. مؤسسه تزیازان در تمامی زمینه های کشاورزی از جمله زمینه های ذیل قادر به مشاوره و کمک به دانشجویان، دانش آموخته­ها و همچنین محققین شاغل در رشته کشاورزی می­باشد:

 

برخی از مجلات معتبر در رشته کشاورزی و منابع طبیعی به شرح ذیل می باشند.

 

در بین رشته­های مختلف کشاورزی بالاخص در زمینه خاکشناسی و زراعت و مهندسی آب و خاکشناسی و غیره برخی از مجلات مشترک  و به نوعی بین رشته­ای می باشند.

 

 

 

یکی دیگر از شاخه­های علوم کشاورزی که به بررسی بیمارهای گیاهی و باغی در محصولات مختلف کشاورزی می­پردازد. حفاظت از محصولات زراعی و باغی در مقابل حشرات، آفات و غیره رسالت اصلی این رشته
می­باشد. موسسه تزیازان با بهره­گیری از امکانات گلخانه ای و آزمایشگاه میکروبیولوژی، قادر به مشاوره به دانشجویان عزیز در این رشته می باشد.

 

یکی از شاخه­های علوم کشاورزی که بیشتر پژوهش­های صورت گرفته در این رشته در زمینه مدیریت زراعی و توسعه رقمهای کارا برای افزایش سطح زیرکشت محصولات کشاورزی از طریق دست­ورزی ژنتیکی می­باشد. موسسه تزیازان با بهره­گیری از امکانات گلخانه‌ای و مزرعه‌ای قادر به مشاوره دانشجویان عزیز در این رشته می باشد.

 

یکی دیگر از زیرشاخه‌های علوم کشاورزی که به فراوری و کنترل کیفی مواد غذایی و ردیابی آلودگی در محصولات غذایی مختلف و بهبود ماندگاری آنها از طریق روش­های نوین می پردازد و دارای گرایشهای متنوعی می­باشد. موسسه تزیازان با بهره­گیری از امکانات آزمایشگاهی اعم از آزمایشگاه کنترل کیفی و میکروبیولوژی قادر به مشاوره و انجام کارهای آزمایشگاهی به دانشجویان عزیز این رشته می باشد.

 

یکی دیگر از رشته های علوم کشاورزی که دارای گستردگی فراوانی بوده و شامل محیط زیست، شیلات، جنگلداری، آبخیزداری و غیره می باشد. محققان این رشته در زمینه حیات وحش، منابع طبیعی، کنترل سیل و رودخانه، پرورش آبزیان و غیره مشغول به فعالیت و تحقیق هستند. موسسه تزیازان با ارتباطی که با مراکز مرتبط با این رشته دارد و همچنین بهره­گیری از متخصصان صاحب تجربه و فن در این رشته، قادر به مشاوره به دانشجویان عزیز در این زمینه می باشد.

 

 

از شاخه های علوم کشاورزی که به بررسی سیستم­های انتقال و توزیع آب در مزرعه و همچنین بررسی تغییرات اقلیمی در حوزه کشاورزی می پردازد. موسسه تزیازان با بهره­گیری از امکانات مزرعه­ای و همچنین بهره ­گیری از تیم نرم افزاری در این رشته بالاخص نرم افزار GIS، قادر به مشاوره به دانشجویان عزیز در این رشته می­باشد.

 

یکی از رشته­های پرطرفدار و مهم علوم کشاورزی که محققان این رشته در زمینه­های پرورش گیاهان زینتی و دارویی، پرورش محصولات باغی، توسعه ارقام باغی از طریق فن­آوری کشت بافت و سایر موارد دارای تجربه و تخصص هستند. موسسه تزیازان با در اختیار داشتن گلخانه و زمین­های زراعی و باغی و همچنین تیمی متخصص از دانشجویان دکتری داخل و خارج در این حیطه، قادر به مشاوره به دانشجویان عزیز می باشد.

 

یکی از رشته های نوین کشاورزی که ارتباط تنگاتنگی با رشته­های عمران و شیمی و سایر علوم دارد. محققین این رشته به بررسی کاربری خاک در حیطه کشاورزی، منابع طبیعی، ساختمانی و همچنین مدیریت حاصلخیزی و تغذیه گیاه، انتقال آلودگی در محیط خاک و آب، بررسی و ردیابی ذرات معلق و سایر آلاینده موجود در هوا، آب و خاک می­پردازند. موسسه تزیازان با بهره­گیری از کارشناسان متخصص در این زمینه و همچنین برخورداری از امکانات آزمایشگاهی قادر به مشاوره به دانشجویان عزیز می باشد.

 

با توجه به انجام تحقیقات و پژوهش­های صورت گرفته در رشته کشاورزی به صورت آزمایشگاهی، گلخانه­ای، مزرعه­ای یا میدانی، رعایت نکات در این زمینه ضروری است. برای مثال، کارهای زراعی بیشتر مقالات باید در دو اقلیم یا مثلا در دو سال متوالی و غیره مورد بررسی قرار گیرند. لذا رعایت نکاتی از این قبیل می­تواند به دانشجویان عزیز در راستای چاپ مقالات در مجلات معتبر کمک کند. تیم تحقیقاتی تزیازان با استفاده از محققان صاحب سبک در این زمینه، به شما دانشجویان عزیز کمک می­کند تا با استفاده از ایده­های نوین تیم تحقیقاتی ما اقدام به طراحی و اجرای پروژه خود نموده و آن را در ژورنال های معتبر داخلی و خارچی چاپ نماید.

 

تمرکز بر روی مناطق توأم با تأثیر آنها برای مهندسان کشاورزی ضروری است. مانند اکثر رشته­های مهندسی زیر، زمینه­های بسیار مشخصی وجود دارد که دانشجویان می‌توانند از آن ایده بگیرند که به رایج­ترین آنها در ذیل اشاره می­شود:

یک صنعت بسیار سریع در حال پیشرفت است و برای بسیاری از افراد هنگام صحبت از مهندسی غذا و
ارگانیسم­های اصلاح شده ژنتیکی، موضوع چالش­برانگیزی است. مهندسی ژنتیک محصولات مختلف برای اینکه بتواند از سموم کمتری استفاده کند، در برابر آفات مقاوم باشد یا با سرعت بیشتر و کارآمدتر محصولات زراعی یک ایده در حال رشد برای اکثر کشورها به ویژه کشورهای جهان سوم است. بیوتکنولوژی همچنین پیشرفتهایی کرده است، مانند تولید گیاهان دارویی، مانند انسولین انسانی برای دیابتی ها و داروها برای درمان بیماری های بی‌شمار.

 

به خصوص در مورد شرکت­های بزرگ کشاورزی، پسماندهای حیوانی و رواناب شیمیایی زیادی وجود دارد. همپوشانی­هایی با مهندسین محیط زیست و پایداری وجود دارد، که در آنجا در کنار هم فعالیت می­نمایند تا ضمن داشتن مزرعه کارآمد، بهترین راه حل را برای محیط زیست ایجاد کنند.

 

در مورد نحوه استفاده از زمین های کشاورزی، علم و ریاضیات زیادی وجود دارد که مؤثر باشند. امکان چرخش محصول در بعضی از مکانها رایج نیست، اما درک چگونگی تخصیص زمین و آب در تلاش برای کاهش میزان مواد شیمیایی و منابع دیگری که کشاورزان باید از آن‌ها استفاده کنند، مهم است چرا که این امر باعث کاهش هزینه میشود.

 

 

فناوری کشاورزی شاید یکی از جذاب ترین زمینه­های رشته مهندسی کشاورزی باشد. برای بسیاری از پیشرفت‌های فناوری در کشاورزی GPS مجاز است. کشاورزی دقیق احتمالاً یکی از بزرگترین صنایعی است که طی دهه گذشته رشد کرده و زمین را برای بهینه­سازی مقدار محدود استفاده از مواد شیمیایی آماده می­سازد. علاوه بر این، باعث کاهش هزینه­های اضافی و بیش از حد بذر شده و به استفاده از داده­های بزرگ برای درک بهتر زمان بهینه برای کاشت کمک می­کند.

 

یک پایان نامه مهندسی‌کشاورزی به عبارت ساده، استدلالی است که به طور جامع یک موضوع را مورد بررسی قرار می‌دهد یا به‌درستی موضوعی را که قبلاً توسط محققان قبلی تحقیق شده است، تجزیه و تحلیل می‌کند. به‌طور معمول از لحن منفعل برای نوشتن یک پایان نامه استفاده می­شود تا واقعیتها و ارقام را به همراه یک تحلیل و تفسیر منظم گزارش دهد. با این حال، عاقلانه است که پایان­نامه یا تحقیقات دانشگاهی خود را در مورد موضوعی انجام دهید که به‌طور جامع موضوع را بررسی کند و پایه­های منطقی برای ساختن استدلال به شما ارائه دهند. با این وجود، شما از طریق دیدگاه منطقی خود، بیان ، واژگان، سبک شخصی و قالب علمی نوشتاری به موضوع کمک خواهید کرد.

 

در نظر گرفتن غذا بدون هدف همیشه کالای رو به رشدی خواهد بود. مشاغل این مهندسین در مزارع،
کارخانه­های تولیدی، طراحی تجهیزات، تولید مواد غذایی، تأسیسات تولید حیوانات، آزمایشگاهها، ساخت و‌ساز، سیستم­های دولتی که از خاک و آب محافظت می‌کنند.

حفظ و بهبود منابع طبیعی و محیط زیست ما از خدمات مهندسین این رشته است که با برنامه­ریزی، توسعه و ساخت شیوه­های حفاظت از مزرعه و پروژه­های آبیاری در سطح کشور به تیم کارمندان اداره زمین و صاحبان زمین کمک‌های مهندسی می‌کنند.

این رشته بسیار متنوع است و مهندسین این رشته افرادی هستند که به حل مسئله و اجرای طرح علاقمند هستند و برای حل مشکلات اجتماعی مرتبط با کشاورزی در تیم­ها فعالیت می­نمایند. مهندسان کشاورزی مشکلات مربوط به تجهیزات کشاورزی، کیفیت آب و مدیریت آب، محصولات بیولوژیکی، امکانات دامداری، فرآوری مواد غذایی و بسیاری از مناطق کشاورزی دیگر را حل می‌کنند. فارغ التحصیلان این برنامه در زمینه‌های زیر به کار گرفته می شوند:

 

 

 

 

 

به طور کلی ساختار پایان نامه­های کشاورزی مشتمل بر چند بخش به شرح ذیل می­باشد:

1ـ فصل اول

ذکر مقدمه و بیان مسئله مورد پژوهش، ضرورت انجام آن، نوآوری انجام تحقیق، فرضیات و سوالات تحقیق، اصطلاحات و تعاریف و چارچوب کلی انجام تحقیق در این فصل ضروری است. محقق یک مقدمه و بیان مسئله در باب تحقیق خود نگارش می­نماید و همچنین در بخش ضرورت تحقیق باید لزوم انجام این تحقیق را برای خواننده ذکر نماید. همچنین محقق باید توضیحاتی کامل در زمینه کلیدواژه‌های اصلی تحقیق خود ارائه نماید.

2ـ فصل دوم

مرور سوابق داخلی و خارجی تحقیق،  بررسی پژوهش­های صورت گرفته در زمینه تحقیق خود به منظور بررسی نقاظ ضعف و قوت آنها و همچنین بهره­گیری از آنها در راستای بهبود و کیفیت بهتر تحقیق خود از اهداف محقق می­باشد. همچنین در برخی از پژوهش‌های کشاورزی این بخش باید به طور کامل و مفصل مورد واکاوی قرار بگیرد چرا که لازم است صحت‌سنجی نتایج یا غیره بر مبنای این بخش انجام شود. در مورد روش کار برخی از پژوهش‌ها و آشنایی با جدیدترین روش‌های انجام پژوهش به لحاظ راندمان خورجی، زمان و خیلی از موارد دیگر بررسی منابع جدید و به روز محققان تزیازان در حیطه مورد مطالعه راهگشای برخی از مشکلات دانشجویان است.

 

3ـ فصل سوم

شامل مواد و روش انجام تحقیق که محقق اقدام به تدوین و نگارش تحقیق خود در زمینه مواد اولیه پژوهش، مکان انجام پژوهش، روش تجزیه و تحلیل داده ها و غیره می­نماید. در این رشته در اکثر تحقیقات ضروری است که محقق به طراحی پژوهش در قالب یکی از طرح‌های اصلی آزمایشات کشاورزی بپردازد و پژوهش خود را به صورت یکی از طرح‌های اصلی کاملاً تصادفی، بلوک‌های کامل تصادفی، فاکتوریل و غیره اجرا کند. در بخش دیگری از پژوهش‌های کشاورزی که در قالب پرسشنامه انجام می‌شود یا به صورت نرم‌افزاری و پردازش تصویر در نرم‌افزارهای GIS و Matlab انجام می‌شود محقق باید به روش جمع‌آوری داده‌ها، روش دریافت تصاویر و غیره بپردازد.

 

 

4ـ فصل چهارم

گزارش یافته­ها و خروجی­ها و شروع به بررسی چرایی آنها یا همان مطابقت و عدم مطابقت آنها با نتایج سایر در این مرحله قرار دارد. محقق یافته­های خود را ارائه می نماید و صحت یا عدم صحت نتایج خود را با دلیل و غیره مورد بررسی قرار می دهد. در این فصل محقق تمامی نتایج خود را بسته به نوع پژوهش به صورت تصاویر، جداول و غیره ارائه می‌دهد.

 

5ـ فصل پنجم

در این فصل محقق اقدام به نتیجه­گیری از تحقیق خود نموده و پیشنهاداتی را در راستای بهبود تحقیق برای محققین بعد از خود و اهداف یا سوالات یا فرضیات تحقق خود را ارائه نموده و پذیرش یا عدم پذیرش آنها را مورد ارزیابی قرار می دهد.

لازم به ذکر است که ساختار کلی به همین منوال بوده و فقط براساس فرمت برخی از دانشگاهها یک سری تغییرات جزئی در آن اعمال می­شود.

 

 

بانك موضوعات پايان نامه رشته مهندسي كشاورزی ـ اقتصاد كشاورزي و مديريت مزرعه

مطالعه کارايي اقتصادي نظامهاي بهره‌برداري با تاکيد بر نقش تعاونيهاي توليد زراعي در ايران
بررسي اقتصادي کاربرد نهاده‌ها در توليد محصولات عمده کشاو
اثرافزايش صادرات محصولات کشاورزي بر واردات محصولات کشاورزي بااستفاده از تکنيک داده – ستانده
تجزيه و تحليل اهميت زيربخشهاي کشاورزي و حمل و نقل دراقتصاد ايران و تحليلي برمبناي مدل ايستاي داده – ستانده
اثر افزايش تقاضاي نهائي بر اشتغال بخش کشاورزي بااستفاده از تکنيک داده – ستانده
بررسي اقتصادي توليد خرما در استان ….. ( مطالعه موردي ……
بررسي اقتصادي گندم در استان ……
بررسي مزيت نسبي توليد مرکبات در ايران مقايسه آن در استانهاي ……
بررسي و تحليل اقتصادي سياستها و عوامل موثر بر حاشيه بازاريابي برنج در ايران…….
بررسي تاثير اعتبارات کشاورزي بر توليد در بخش کشاورزي ( بااستفاده از توابع توليد و محاسبه بهره وري …..
تحليل ساختار توليد و تعيين تابع تقاضاي آب براي گندم در ايران……
جهاني شدن اقتصاد و اثرات آن بر کشاورزي ايران مطالعه موردي: گندم، برنج، پسته و خرما.
الگويي جهت بهينه سازي همزمان سياستهاي برنج ايران.
مطالعه تاثيرپذيري متغيرهاي عمده اقتصادي بخش کشاورزي از سياستهاي پولي و مالي.
تجزيه و تحليل عملکرد و هماهنگي در توليد و بازاريابي پنبه ايران با تاکيد بر تاثير سياستهاي دولت.
مطالعه اثر سياستهاي پولي و مالي بر ارزش افزوده بخش کشاورزي (با تاکيد بر تسهيلات بانکي و هزينه هاي عمراني بخش کشاورزي.
تعيين کارايي اقتصادي و عوامل موثر بر توليد سيب زميني در استان ….. (مطالعه موردي شهرستان.
تحليل اقتصادي کشت پسته (مطالعه موردي منطقه …..
بررسي تطبيقي ارزش افزوده بهينه و تدوين شده زيربخشهاي اقتصاد در افق برنامه سوم با استفاده از برنامه­ريزي خطي.
بررسي مسائل بازاريابي و بازاررساني محصول پسته در استان …..
ارزيابي اقتصادي عوامل موثر بر سودآوري محصولات عمده کشاورزي (مطالعه موردي: ……
تحليل اقتصادي توليد کلزا در استان مازندران (مطالعه موردي شهرستان ….
بررسي روشهاي ارزيابي طرحهاي سرمايه گذاري اجرا شده در بخش کشاورزي ايران.
آموزش راهکارهاي اقتصادي توليد و نقش آن درافزايش درآمد باغداران شهرستان ……
بررسي اثرات اقتصادي حذف يارانه نهاده هاي کود وسم بر توليد محصول پسته در استان ……
مطالعه نقش ريسک و استراتژيهاي کاهش ريسک در صنعت مرغداري (مطالعه موردي در شهرستان …..
شناخت ظرفيتها و اولويت‌بندي مشاغل در مناطق روستايي استان ……
مطالعه اثرات حمايتي نرخ تعرفه (موثر) در بخش کشاورزي……
مطالعه روند تغييرات رابطه مبادله بخش کشاورزي……
بررسي اقتصادي توليد و صادرات گل در ايران (مطالعه موردي استان ……
يارانه صادراتي در تجارت محصولات کشاورزي….
بررسي عوامل اقتصادي موثر بر توسعه پايدار و مديريت منابع آب در بخش کشاورزي.
تعيين مزيت نسبي عمده محصولات باغباني ايران…..
نقش سرمايه‌گذاري دولتي و رشد بهره‌وري در بخش زراعت……
تعيين الگوي بهينه کشت محصولات زراعي در شهرستان ……
مطالعه عوامل موثر بر سهم ايران در بازار جهاني محصولات کشاورزي (مطالعه موردي …….
برآورد توابع پوياي عرضه و تقاضاي انواع گوشت و پيش‌بيني عرضه و تقاضاي آن در ايران (با استفاده از معادلات همزمان….
تحليل سرمايه‌گذاري خالص در مکانيزاسيون کشاورزي (مطالعه موردي ….. در استان …….
اثر سياست‌هاي حمايتي دولت بر سطح زير کشت گندم (مطالعه موردي استان ……
بررسي رابطه رشد اقتصادي بخش کشاورزي، فقر و توزيع درآمد در مناطق روستايي ايران…
تعيين الگوي بهينه کشت با استفاده از مدل برنامه‌ريزي خطي (مطالعه موردي شهرستان ……
ارزيابي اقتصادي مصرف آب در کشاورزي شهرستان ……
مطالعه تاثير سياست قيمت تضميني در توليد دانه‌هاي روغني.
مطالعات تعييرات توليدي حاصل از وجود تکنولوژي در صنعت ميگو (مطالعه موردي استان ….، منطقه ……
کارائي اقتصادي، تخصيصي و فني کلزاکاران و عوامل موثر بر کارايي فني در استان ……
مطالعه عوامل موثر بر صادرات محصولات کشاورزي فرآوري شده…..
بررسي مزيت نسبي توليد ميگو استان ….. (شهرستان ……
مطالعه آثار سياست آزادسازي تجاري شکر در ايران.
بررسي مديريت و مصرف اقتصادي آب در استان ….. (مطالعه موردي در …..
شناسايي منابع رشد کشاورزي در ايران.
بررسي همگرايي قيمت‌هاي جهاني و داخلي محصولات منتخب کشاورزي ايران.
بررسي عوامل موثر بر پذيرش مکانيزاسيون کشاورزي: استان ……
مطالعه تغييرات کارايي و پيشرفت تکنولوژي در صنعت مرغداري پرورش مرغ گوشتي ايران.
بررسي پتانسيلهاي بالقوه صادرات محصولات منتخب صنايع تبديلي کشاورزي با استفاده از شاخصهاي مزيت نسبي.
مطالعه نقش سرمايه‌گذاري بخش کشاورزي بر کاهش فقر روستايي در ايران….
بررسي تاثير سياست‌هاي پولي و مالي در رشد بهره‌وري بخش کشاورزي بررسي دوره زماني ‎…. ساله منتهي به سال ….
بررسي تاثير اعتبارات تخصيصي بانک کشاورزي بر توليد باغداران شهرستان ……
بررسي عوامل موثر بر تقاضاي صادرات محصولات کشاورزي ايران (مطالعه موردي خرما، سيب درختي و مرکبات
بررسي سياستهاي حمايتي کشورهاي عضو OECD و تاثير آن بر بازار داخلي  ايران مطالعه موردي: …..
برآورد الگوي پيش‌بيني تقاضاي آب آبياري: مطالعه موردي شهرستان ……
طراحي و ايجاد مدلهاي تجزيه و تحليل بازرگاني خارجي محصولات استراتژيک کشاورزي ايران….
مطالعه بازاريابي محصول زيتون در استان …..: مطالعه موردي   شهرستان ……
بررسي کارآيي اقتصادي شرکت‌هاي تعاوني کشاورزي (مطالعه موردي: پرواربندي گوساله در استان …..
طراحي نظام بهينه تعرفه در بخش کشاورزي ايران…
مطالعه اثر سياست‌هاي حمايتي دولت بر بخش کشاورزي (زيربخش دام و طيور. .
ارزيابي سياستهاي حمايتي دولت در بخش محصولات زراعي و باغي ايران.
بررسي تاثير سياست‌هاي کلان اقتصادي در بخش کشاورزي ايران.
مطالعه چگونگي انتقال قيمت در بازار محصولات باغي (مطالعه موردي ….
مطالعه نحوه انتقال قيمت از مزرعه تا خرده‌فروشي در بازار محصولات زراعي….
تحليل اقتصادي توليد عسل در استان ….
مطالعه عوامل موثر بر تقاضاي لبنيات در استان ….
مطالعه عوامل موثر بر سهم بخش کشاورزي در توليد ناخالص داخلي….
بررسي مزيت نسبي (هزينه‌اي و رقابتي) محصولات نخود، جو، ذرت و پنبه (محصولات در حال پذيرش بورس کشاورزي

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *